Dawna Synagoga w Kielcach

i

Autor: UM Kielce

Miasto proponuje zmiany przed dawną Synagogą i czeka na opinie mieszkańców

2022-02-21 10:35

Dziś, 21 lutego o godz. 17:00 w budynku dawnej Synagogi przy ul. Warszawskiej odbędą się konsultacje w sprawie propozycji zagospodarowania przestrzeni przed gmachem. W pasie zieleni, między pasami drogowymi alei IX Wieków Kielc, planowane jest stworzenie „Ogrodu Wolności”. Pojawią się nasadzenia, ścieżki edukacyjne i obiekty małej architektury.

Zagospodarowanie terenu przed dawną Synagogą jest częścią dużego projektu „Zielona rewitalizacja Śródmieścia Kielc”. Na jego realizację Miasto Kielce pozyskało środki z Programu Inwestycji Strategicznych.

W ramach konsultacji społecznych chcemy przedstawić mieszkańcom Kielc wstępne założenia zagospodarowania tego terenu i poznać ich opinie. Zapraszamy do wypełniania ankiety na stronie Idea Kielce. Chcielibyśmy także porozmawiać na ten temat z kielczanami, dlatego zapraszamy do udziału w spotkaniu, które odbędzie się w poniedziałek, 21 lutego o godzinie 17 w budynku dawnej Synagogi. Będziemy dyskutować o tym, jak docelowo powinna wyglądać ta przestrzeń – Agata Wojda,  wiceprezydentka Kielc.

W trakcie spotkania, w obecności architektów oraz przedstawicieli Urzędu Miasta, zostaną przedstawione założenia programu funkcjonalno - użytkowego tej przestrzeni, jak również zostanie zaprezentowana kompleksowa idea stworzenia "Wyspy Zrozumienia".

Według zaproponowanej koncepcji „Ogród Wolności” będzie częścią „Wyspy Zrozumienia”.

Nowe nasadzenia roślin wysokich, średnich i niskich pozwolą odgrodzić dotychczasowy pas zieleni od intensywnego ruchu ulicznego i w miejscu tak nieoczywistym stworzyć enklawę parkowo-ogrodową - informuje kielecki ratusz.

Malczewski w Muzeum Narodowym w Krakowie. Nowa wystawa czasowa przyciąga tłumy.
Sonda
Czy boisz się wychodzić z domu w czasie wichury lub nawałnicy?
Źródło: Miasto proponuje zmiany przed dawną Synagogą i czeka na opinie mieszkańców