Sezon grzewczy w Kielcach już może wystartować

2021-09-02 13:11 DKS
Sezon grzewczy w Kielcach już może wystartować
Autor: Eugen Visan z Pixabay

Ciepłownicy ze stolicy województwa świętokrzyskiego zakończyli przebudowy sieci, konieczne remonty i inwestycje. W związku z tym Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Kielcach jest przygotowane do rozpoczęcia dostaw ciepła w sezonie grzewczym 2021/2022.

Spółka ciepłownicza poinformowała zarządców i administratorów budynków o zakończeniu tegorocznych prac remontowych i inwestycyjnych. Najważniejsze z nich to m.in. przebudowa i modernizacja sieci ciepłowniczych, budowa nowych przyłączy oraz wymiana automatyki pogodowej, zaworów i pomp na sieci na terenie całego miasta.

Sieć ciepłownicza jest przygotowana do nadchodzącej jesieni i sezonu grzewczego.

- Poprosiliśmy administracje o zakończenie remontów i przystąpienie do napełniania tzw. czynnikiem grzewczym instalacji zewnętrznych, wewnętrznych oraz węzłów cieplnych. W przypadku Kielc czynnikiem grzewczym jest odkamieniona i uzdatniona chemicznie woda. Jej przygotowanie wymaga pracy urządzeń uzdatniających i jest czasochłonne – wyjaśnia Anna Niedzielska, rzecznik MPEC.

O tym, kiedy rozpocznie się sezon grzewczy 2019/2020, zdecydują warunki pogodowe i sami odbiorcy. Dostawy ciepła rozpoczynają się na zlecenie zarządcy budynków. W ostatnich latach takie wnioski trafiały do MPEC zwykle w drugiej połowie września.

Nowe dzieło ozdobiło pustą ścianę na szczecińskich Pomorzanach
Źródło: Sezon grzewczy w Kielcach już może wystartować