Industria Kielce - Gwardia Opole w Orlen Superlidze piłkarzy ręcznych. Zdjęcia z meczu

Autor: Piotr Stańczak

SPORT

Zagrzeb pokonany. Udany rewanż Industrii Kielce

2023-11-23 20:24

Tym razem obyło się bez niespodzianki. W meczu 8. kolejki Ligi Mistrzów piłkarze ręczni Industrii Kielce pokonali w Hali Legionów RK Zagrzeb 28:24. Gospodarze długo jednak łapali swój rytm, a szczególnie w pierwszej połowie znowu brakowało im skuteczności.

Industria Kielce - RK Zagrzeb 28:24  (12:12)

Industria Kielce: Wałach, Wolff - Olejniczak, Wiaderny, Kounkoud, Sićko, A. Dujshebaev, Tournat, Karacić, D. Dujshebaev, Thrastarson, Surgiel, Paczkowski, Gębala, Karalek, Nahi.

RK Zagrzeb: Mandić, Grbavać - Kos, Cavar, Faljic, Klarica, Gojun, Srna, Klis, Sirotic, Cupić, Dibirow, Kavcić, Glavas, Cuni Morales, Suholeżnik.

Przypomnijmy, że tydzień temu mistrzowie Polski dość niespodziewanie zremisowali na wyjeździe z RK Zagrzeb 22:22. Chociaż nieźli spisywali się w obronie, to jednak ich gra w ataku pozostawiała wiele do życzenia. Dlatego przed rewanżem zapowiadali, że tym razem zrobią wszystko, by sięgnąć po komplet punktów.

Pierwsze minuty pojedynku w Hali Legionów znów jednak nie były najlepsze w wykonaniu podopiecznych Talanta Dujszebajewa. Kielczanie znowu mieli problemy w ataku, czego nie można powiedzieć o gościach. W pewnym momencie na tablicy świetlnej było już 7:2 dla przyjezdnych, a chwilę później 8:3.

Od tego momentu jednak gracze Industrii zaczęli kontrolować to, co działo się na parkiecie. Nieźle grali Michał Olejniczak i Szymon Wiaderny, a piłki w bramce kielczan zaczął odbijać Andreas Wolff.W efekcie gospodarze doskoczyli do mistrzów Chorwacji jeszcze przed końcem pierwszej połowy. Ta zakończyła się remisem 12:12.

Po zmianie stron mecz był wyrównany. Gra toczyła się bramka za bramkę, aż do stanu po 16. Wówczas znowu tempo podkręcili żółto-biało-niebiescy. Udało im się wyjść na dwa trafienia przewagi - było 19:17 i 21:19. Gdy wydawało się, że Industria nie odda już prowadzenia, znowu przytrafił jej się przestój, a gracze z Zagrzebia zdobyli trzy bramki z rzędu - zrobiło się 21:22. To najwyraźniej pobudziło gospodarzy, którzy mieli jeszcze lepszą serię - pokonali bramkarza przyjezdnych pięć razy z rzędu i znowu wyszli na bezpieczne prowadzenie 26:22. Chorwatów nie było już stać na odwrócenie losów pojedynku. Mistrzowie Polski wygrali 28:24 i dopisali sobie kolejne dwa punkty.

Kolejny mecz kielczanie rozegrają już w niedzielę. W Orlen Superlidze na wyjeździe zmierzą się MKS-em Zagłębiem Lubin. Dodajmy, że przed starciem z RK Zagrzeb poinformowano, że nowym sponsorem Industrii został gigant technologiczny Realme.

Świętokrzyskie. Żółto-czerwone derby - Korona Kielce kontra Jagiellonia Białystok
Źródło: Zagrzeb pokonany. Udany rewanż Industrii Kielce