Konferencja w NCK

i

Autor: A.W.

40 lat Nowohuckiego Centrum Kultury. Na scenie pojawi się plejada gwiazd!

2023-09-22 14:53

40 lat minęło jak jeden dzień. Nowohuckie Centrum Kultury obchodzi jubileusz swojego istnienia. Z tej okazji zaplanowano wiele wydarzeń, w tym koncert Skaldów i młodych artystów, który odbędzie się już w najbliższą sobotę!

Nowohuckie Centrum Kultury w Krakowie świętuje tej jesieni 40-lecie i z tej okazji przygotowało jubileuszowe wydarzenia, wśród których jednym z największych będzie zapowiedziany na sobotę koncert Skaldów i młodych artystów. Podczas koncertu usłyszymy takie utwory jak "Cała jesteś w skowronkach", "Medytacje wiejskiego listonosza" czy "Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał" w całkowicie nowych aranżacjach.

Pojawią się Anna Rusowicz, Ralph Kamiński i Kuba Badach. Będzie to połączenie na jednej scenie legendy muzyki, Skaldów z młodymi wykonawcami. Okazja, aby zobaczyć artystów z tak różną sceniczną charyzmą – powiedział Zbigniew Grzyb, dyrektor Nowohuckiego Centrum Kultury.

Nowohuckie Centrum Kultury rozpoczęło działalność jesienią 1983 roku, po trwającej blisko 10 lat budowie. Wielki dom kultury w ogromnej dzielnicy szybko stał się miejscem kultowym, w którym zagościła sztuka i edukacja artystyczna prezentująca wielobarwne i różnorodne oblicze.

Nowohuckie Centrum Kultury zaczęło działać 40 lat temu. Stało się sercem Nowej Huty, teraz to serce Krakowa. To jedna z perełek Krakowa. NCK nie tylko nie dostaje zadyszki, ale też rozwija się w sposób znakomity – powiedział prezydent miasta Jacek Majchrowski na środowej konferencji prasowej.

Sobotnia impreza jest biletowana. W program jubileuszowych atrakcji wpisują się też m.in. wystawa World Press Photo, liczne spektakle teatralne i kabarety. Szczegółowy harmonogram wydarzeń jest dostępny na stronie NCKu.

Harry Potter Quiz: Którym nauczycielem Hogwartu jesteś?

Pytanie 1 z 10
Który z tych uczniów byłby Twoim najlepszym przyjacielem?
Express Biedrzyckiej - GRABOWSKI, OCZKOŚ, PRZEPIÓRKA RUNDA 2
Źródło: 40 lat Nowohuckiego Centrum Kultury. Na scenie pojawi się plejada gwiazd!