Szczepienie

i

Autor: whitesession/Pixabay/cc0

Będą szczepienia przeciw COVID-19 w krakowskich szkołach

2021-08-31 17:47

Kraków zorganizuje mobilne zespoły szczepiące przeciw COVID-19 w szkołach. To odpowiedź na wytyczne resortu zdrowia, który zaleca, by wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego dyrektorzy organizowali akcje szczepień wśród uczniów pomiędzy 12 a 18 rokiem życia.

Akcja zostanie przeprowadzona we współpracy z Miejskim Centrum Opieki, które na terenie miasta prowadzi dwa powszechne punkty szczepień. Przemysław Cichy, wicedyrektor Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia krakowskiego magistratu liczy, że szczepienia w szkołach złagodzą skutki nadchodzącej czwartej fali pandemii. 

Posłuchaj materiału Kuby Kusego o szczepieniach w szkołach:

Uczniowie to grupa w tym momencie najsłabiej wyszczepiona. Dzieci w wieku 12-19 lat mamy 50 proc. wyszczepialności, w innych grupach wiekowych uprawnionych do szczepień, mamy ponad 70 proc. to nasz target, to nasz ce. Zależy nam, żeby Kraków wrócił do normalności - mówi. 

Jolanta Gajęcka, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 do pomysłu szczepień w szkołach podchodzi sceptycznie.

Być może ta inicjatywa jest potrzebna w małych miejscowościach, w małych wioskach, w których dostępność do punktu szczepień jest ograniczona. W dużym mieście, jakim jest Kraków nie widzę uzasadnienia organizowania punktów szczepień na terenie szkół - stwierdza. 

Szczepienia będą odbywały się wyłącznie za zgodą rodziców. Dyrektorzy placówek będą mogli wybrać, czy będą chcieli skorzystać z usług mobilnego zespołu, dowieźć dzieci autobusem do jednego z miejskich punktów, czy dowolnego punktu szczepień na terenie miasta.

Jak usunąć plamy z dziecięcych ubrań?

Czy wiesz, ile czasu dzieci mogą spędzać przed ekranem?

Pytanie 1 z 5
Ile czasu przed ekranem mogą spędzać dzieci do 2 roku życia?
Źródło: Będą szczepienia przeciw COVID-19 w krakowskich szkołach