Spacerował po osiedlu, a przy okazji uszkadzał samochody. W sumie aż kilkanaście! [ZDJĘCIA]

2021-05-27 11:41

Policja zatrzymała 38-latka, który w nocy z piątku na sobotę uszkodził kilkanaście samochodów. Pojazdy zaparkowane były w rejonie Woli Duchackiej. Mężczyzna usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

22 maja br. nad ranem dyżurny krakowskiej policji został poinformowany, iż na ulicy W. Sławka i E. Heila doszło do uszkodzenia zaparkowanych tam samochodów. Przybyli na miejsce policjanci potwierdzili, że kilkanaście pojazdów posiadało uszkodzenia w postaci zarysowań lakierniczych, wgnieceń lub miału wyrwane lusterka. Funkcjonariusze zabezpieczyli ślady, a śledczy przystąpili do działań, mających na celu ustalić kto jest odpowiedzialny za uszkodzenia.

Raport z Anteny 27.05

Na efekty pracy policjantów nie trzeba było długo czekać. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji VI w Krakowie na podstawie zebranego materiału dowodowego szybko ustali sprawcę tego zdarzenia i 24 maja br. udali się do jego mieszkania na Woli Duchackiej. Pod ustalonym adresem kryminalni zastali zaskoczonego policyjną wizytą 28-latka. Mężczyzna został wylegitymowany, a następnie zatrzymany i przewieziony do pobliskiego komisariatu. W trakcie przesłuchania 28-latek przyznał się do winy. Swoje zachowanie tłumaczył zbyt dużą ilością wypitego alkoholu.Właściciele części uszkodzonych pojazdów wycenili już straty – suma przekroczyła już kwotę 10 tysięcy złotych. Zatrzymanemu mężczyźnie przedstawiono na razie zarzuty uszkodzenia 12 pojazdów (jeszcze nie wszyscy poszkodowani złożyli zawiadomienia i formalne wnioski o ściganie karne). Podejrzanemu grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd orzeka także nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego lub obowiązek naprawienia szkody.

"Więcej niż jedno zwierzę". Największe wpadki w "Familiadzie" [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Jaka odpowiedź padła, gdy Karol Strasburger powiedział: "Więcej niż jedno zwierzę to..."?
Źródło: Spacerował po osiedlu, a przy okazji uszkadzał samochody. W sumie aż kilkanaście! [ZDJĘCIA]