Wakacyjne rejsy z Lublina

i

Autor: zdj. ilustracyjne/pixabay.com

Bułgaria, Chorwacja, Turcja i Gdańsk. Lubelskie lotnisko potwierdza wakacyjne kierunki

2022-01-27 14:08

Na Lubelszczyźnie nie zaczęły się jeszcze ferie zimowe, tymczasem Port Lotniczy Lublin już planuje wakacje. Z regionu polecimy m.in. nad złote piaski, polskie morze i do miasta bohatera Gry o Tron.

W tym roku z lubelskiego lotniska będzie można polecieć do Burgas w Bułgarii, chorwackiego Splitu oraz nad polskie morze do Gdańska.

- Na wakacyjne rejsy zawsze czekamy z niecierpliwością. Mimo trudnej sytuacji branży lotniczej, związanej z restrykcjami sanitarnymi, udało nam się wypracować, z naszymi biznesowymi partnerami, atrakcyjną ofertę dla mieszkańców Lubelskiego - mówi prezes Portu Lotniczego Lublin, Andrzej Hawryluk.

Do siatki połączeń po kilku latach wraca turecki kurort Antalya nad Morzem Śródziemnym. - Antalya, malowniczo położona stolica Riwiery Tureckiej, jest największym miastem śródziemnomorskiego wybrzeża Turcji. Otoczona pasmem gór, w wielu miejscach niemal pionowo schodzących do morza. Kusi turystów olbrzymią ilością zabytków oraz wspaniałymi plażami - mówi nam Piotr Jankowski, rzecznik PLL.

Port pracuje nad zwiększeniem lotów do Gdańska. Powodem spore zainteresowanie turystów. - Dlatego prowadzimy rozmowy, aby rejsy, które po ubiegłoroczny wakacjach pozostały w siatce połączeń na cały rok, w sezonie letnim były wykonywane częściej - dodaje Jankowski.

Obecnie z lubelskiego lotniska polecimy do Eindhoven, Dublina, Oslo, Doncaster, Londynu i Warszawy. Wciąż obowiązują zasady pandemiczne przy odprawie i podczas lotu, m.in. paszporty covidowe lub status ozdrowieńca.

Źródło: Bułgaria, Chorwacja, Turcja i Gdańsk. Lubelskie lotnisko potwierdza wakacyjne kierunki