Burze śnieżne na Lubelszczyźnie. Służby interweniują i apelują

2022-01-17 13:33 MTK
Burze śnieżne w Lublinie
Autor: zdj. ilustracyjne/pixabay.com

​Burze śnieżne dotarły na Lubelszczyznę. Przed południem najgorzej było w powiatach ryckim, bialskim, puławskim i lubartowskim. Front z obfitymi opadami śniegu i silnym wiatrem dotarł także do Lublina.

Służby usuwają skutki nawałnicy. W całym regionie strażacy interweniowali już 24 razy. Głównie wyjeżdżali do połamanych gałęzi i konarów drzew. W pojedynczych przypadkach uszkodzone zostały dachy budynków mieszkalnych i gospodarczych.

W Lublinie silny wiatr uszkodził linię energetyczną. - Linia przewróciła się na samochód osobowy. Kierowca nie mógł dalej przejechać. Nikomu nic się nie stało. Na miejsce wysłaliśmy jeden zastęp straży. Na miejsce wezwaliśmy pogotowie energetyczne - relacjonuje nam st. kpt. Andrzej Szacoń, rzecznik straży pożarnej w Lublinie.

Niebezpiecznie na drogach. Wiele wypadków i kolizji

- Apelujemy o czujność i ostrożność. Warunki są niebezpieczne - ostrzega kom. Anna Kamola z KWP w Lublinie. Tylko od rana do południa na drogach regionu odnotowano 20 kolizji. W kilku przypadkach zgłoszenia dotyczyły powalonych na pojazdy drzew.

- Do takiej sytuacji doszło m.in. w Pułankowicach w pow. kraśnickim, gdzie powalone drzewo spadło na samochód osobowy. Na szczęście nic nikomu się nie stało - opisuje kom. Kamola. - Pamiętajmy o technice jazdy i prędkości w tych warunkach - dodaje.

Przez Lublin i region do wieczora mają przetaczać się wichury. Spokojniej ma być we wtorek.