Co w wakacje robią Lublinianie?

i

Autor: zdjęcie ilustracyjne pixabay/Arcaion

Co w wakacje robią Lublinianie?

2021-07-13 16:15

To, że są wakacje w Lublinie widać praktycznie na każdym kroku. Piękna pogoda, turyści zwiedzający miasto, czy też place zabaw pełne dzieci. W mieście także można dobrze wykorzystać czas i się nie nudzić.

Zapytaliśmy mieszkańców naszego miasta jak spędzają wakacje.

- Wakacje spędzam w mieście - mówi jedna z mieszkanek Lublina. - Po prostu chodzę, spaceruję po mieście. Jeżdżę na rowerze, rolkach.

- My ogólnie przychodzimy tutaj na miasto, często siedzimy przy fontannach, albo chodzimy np. na pizzę - przyznają młode Lublinianki. - Bardzo często spotykamy się ze znajomymi. Czasami jeździmy rowerami wokół Zalewu Zemborzyckiego. Czasami idziemy na wrotki.

- Wakacje spędzam w pracy niestety - przyznaje mieszkaniec Lublina. - Ale jak już będę miał urlop, to pojadę w Bieszczady. Będę oczywiście spacerował po połoninach.

- Wakacje spędzam z wnuczką - przyznaje Lublinianka. - Całe wakacje się bawimy, na placu, na łąkach, wszędzie. Jest fajnie.

Okazuje się, że zostając w Lublinie też można miło spędzić czas. Na pewno nie będziemy się też nudzić za tydzień w weekend. Wtedy miasto przejmą sztukmistrze ze swoim Carnavalem.

Źródło: Co w wakacje robią Lublinianie?