Coraz więcej osób potrzebuje rehabilitacji po koronawirusie

i

Autor: zdjęcie ilustracyjne pixabay/lsmsevilla

Coraz więcej osób potrzebuje rehabilitacji po koronawirusie

2021-06-28 19:23

Niektórzy w Lublinie zamiast na wakacje idą na rehabilitację. To skutek przebytej choroby wywołanej wirusem SARS-CoV-2. Coraz więcej osób decyduje się na rehabilitację. W Kolejowym Szpitalu Uzdrowiskowym w Nałęczowie chętnych jest aż tylu, że wolne terminy są dopiero we wrześniu i październiku. W Instytucie Medycyny Wsi z rehabilitacji można skorzystać prawie od ręki.

- Realizujemy rehabilitację post-covidową zarówno w warunkach stacjonarnych, jak i ambulatoryjnych - mówi Magdalena Czarkowska, zastępca dyrektora ds. medycznych Instytutu Medycyny Wsi. - Nie ma specjalnych kolejek oczekujących, przyjmujemy prawie niemalże natychmiast. Na rehabilitację stacjonarną jeżeli mamy wolne miejsca to oczekiwanie wynosi około miesiąca, natomiast ambulatoryjna, to około dwóch tygodni maksmymalny czas oczekiwania. Rehabilitacja ma za zadanie pomoc osobom, które mają powikłania pocovidowe, głównie związane z dusznością, z niewydolnością układu oddechowego, mięśniowego, jak również lękiem, czy depresją.

Z rehabilitacji można skorzystać w ciągu pół roku od przebytej choroby. Do tej pory do Instytutu Medycyny Wsi w Lublinie zgłosiło się około 40 osób, które przechorowały COVID-19.​

Źródło: Coraz więcej osób potrzebuje rehabilitacji po koronawirusie