Już nie żółte, a zielone. W autobusach i trolejbusach będą nowe kasowniki

i

Autor: zdjęcie nadesłane, ZTM Lublin

Już nie żółte, a zielone. W autobusach i trolejbusach będą nowe kasowniki

2021-07-27 11:48

Pojazdy komunikacji miejskiej w Lublinie będą miały nowe kasowniki. Tym razem będą one zielone i będzie można w nich płacić zbliżeniowo. Ale nie od razu. We wtorek rozpoczął się pilotażowy montaż nowych urządzeń. Wyposażonych w nie będzie 19 pojazdów, a gdy zostaną przetestowane pojawią się także w kolejnych.

- Na etapie przejściowym będą one posiadać docelowe ekrany, ale ich funkcjonalność zostanie uruchomiona dopiero w momencie wdrożenia nowego systemu - mówi Monika Fisz z ZTM w Lublinie. - Urządzenie umożliwi zapłatę za przejazd, za pomocą zbliżeniowych kart płatniczych. Jego istotą jest prosta, intuicyjna obsługa - zminimalizowana do niezbędnych kroków, bez wpisywania numeru PIN. Obsługę kasownika umożliwi ekran dotykowy, sygnalizujący pomyślny bądź niepomyślny przebieg transakcji. Do dyspozycji pasażerów będą 3 języki menu. Zakup biletu odbywać się będzie poprzez wybranie na ekranie kasownika EMV żądanego typu biletu, ustalenie liczby biletów, a następnie przyłożenie zbliżeniowej karty płatniczej do czytnika.

Nowe kasowniki są elementem nowego Systemu Biletu Elektronicznego LUBIKA. Rozwiązanie ma zostać w pełni uruchomione na jesieni. Wtedy też zostanie wprowadzona taryfa przystankowa i bilety okresowe na wybraną liczbę dni.

Źródło: Już nie żółte, a zielone. W autobusach i trolejbusach będą nowe kasowniki