Remont Racławickich

i

Autor: JW Zdjęcie ilustracyjne

Kolejne zmiany szykują się na rondzie Honorowych Kriodawców

2021-07-04 6:54

Kierowcy znów inaczej pojadą przez rondo Honorowych Krwiodawców. Po zakończeniu trzeciego etapu prac na skrzyżowaniu czas na dalsze prace. Te wiążą się z kolejną zmianą organizacji ruchu, która wejdzie w życie w czwartek.

Na al. Kraśnicką i Sikorskiego wrócą korki. Drogowcy tym razem zamkną wlot al. Kraśnickiej i wylot Al. Racławickich.

- Ruch pojazdów będzie się odbywać dwukierunkowo, po jednym pasie ruchu w każda stronę na jezdni od strony al. Warszawskiej. Kierowcy jadąc od strony ul. Nałęczowskiej przejadą na drugą jezdnię po istniejącej przewiązce zlokalizowanej na al. Kraśnickiej i powrócą na właściwą jezdnię przez przewiązkę znajdującą się na al. Sikorskiego - precyzuje Justyna Góźdź z lubelskiego Ratusza i dodaje: - Bez zmian zachowany pozostanie prawoskręt dla kierunku Al. Racławickie - al. Sikorskiego oraz al. Warszawska - al. Kraśnicka.

Utrzymane zostanie pierwszeństwo Al. Racławickich i al. Warszawskiej w stosunku do al. Sikorskiego i al. Kraśnickiej.

Zmiany również dla komunikacji miejskiej

Swoją lokalizację zmienią tymczasowo okoliczne przstanki. Ten na Al. Racławickich zostanie przesunięty bliżej Wieży Ciśnień, a przystanek z Sikorskiego znajdzie się za przejściem dla pieszych, bliżej Popiełuszki.

- W tym czasie drogowcy położą warstwę ścieralną. Do realizacji postanie ułożenie warstwy ścieralnej na ostatnim fragmencie ronda - dodaje Góźdź.

Ten etap prac potrwa do 12 lipca.

Źródło: Kolejne zmiany szykują się na rondzie Honorowych Krwiodawców