Papugi

i

Autor: pixabay.com Zdjęcie ilustracyjne

Ktoś porzucił dwie papugi faliste na śmietniku

2021-07-20 12:37

Dwie egzotyczne papugi faliste znaleziono w jednym ze śmietników na terenie Lublina. Zostały porzucone razem z klatką. Zwierzęta trafiły już pod opiekę lubelskiego egzotarium. Instytucję zawiadomiła jedna z mieszkanek miasta.

Pracownicy egzotarium poszukują dla ptaków nowego domu oraz ich właściciela, aby za porzucenie zwierząt mógł ponieść odpowiedzialność.

- Papużki nie są w najlepszej kondycji - mówi Bartosz Gorzkowski, kierownik lubelskiego egzotarium - Choć z zewnątrz prezentują się dobrze, to wykryliśmy u nich pewne niedobory. Spowodowane są głównie złą dietą i zbyt małą klatką. Szykujemy zawiadomienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa. Porzucenie zwierząt jest traktowane jak znęcanie się nad nimi.

Przypadków porzucania egzotycznych zwierząt jest coraz więcej. Powodem jest coraz większa dostępność tych zwierząt na rynku. Rocznie do egzotarium trafia między 60 a 80 egzotycznych zwierząt.

- Najczęściej są one porzucane, rzadko są to "uciekinierzy", którzy wykorzystując chwilę nieuwagi uciekają swoim właścicielom - dodaje Gorzkowski.

Specjaliści apelują o przemyślane zakupy, posiadanie zwierzęcia to zobowiązanie na kilka, a nawet kilkanaście lat.

Źródło: Ktoś porzucił dwie papugi faliste na śmietniku