Kontrola prędkości / zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu Kontrola prędkości / zdjęcie ilustracyjne

Lubelska akcja „Prędkość” – ponad 200 mandatów w jeden dzień!

2022-01-05 14:37

Policjanci z lubelskiej drogówki przeprowadzili wczoraj (4 stycznia) akcję pod nazwą „Prędkość”. Jak się okazało pomimo licznych apeli policji o zachowanie rozwagi i ostrożności na drogach w dalszym ciągu zdarzają się kierujący, którzy rażąco łamią obowiązujące limity. W zaledwie jeden dzień lubelscy policjanci wręczyli ponad 200 mandatów!

Ponad 200 mandatów w jeden dzień

Mogłoby się wydawać, że kierowcy, mając świadomość tego, jak zmienił się taryfikator mandatów z dniem 1 stycznia 2022 będą bardziej przestrzegać ograniczeń prędkości. Jak przekonali się podczas wczorajszej akcji „Prędkość” policjanci z lubelskiej drogówki, niestety tak nie jest. Mundurowi ujawnili w ciągu zaledwie jednego dnia ponad 300 wykroczeń i nałożyli aż 209 mandatów. Niestety większość przewinień dotyczyła przekroczenia dozwolonej prędkości.

Rekordzistą okazał się kierowca BMW. Który w terenie zabudowanym na ulicy Smorawińskiego w Lublinie pędził z prędkością 133 km/h. Za przekroczenie dozwolonej prędkości o przeszło 80 km/h mężczyzna został surowo ukarany. Stracił prawo jazdy na 3 miesiące, otrzymał mandat w wysokości 2500 złotych oraz 15 punktów karnych. Niestety wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy z tego, że to właśnie nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Najważniejsze zmiany w prawie i podatkach 2022. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
Źródło: Lubelska akcja „Prędkość” – ponad 200 mandatów w jeden dzień!