Lubelskie: 2019 uczniów zadeklarowało chęć szczepienia

2021-09-14 18:10 OM
Lubelskie: 2019 uczniów zadeklarowało chęć szczepienia
Autor: OM

Ponad dwa tysiące uczniów z województwa lubelskiego chce się zaszczepić w szkołach przeciwko COVID-19. Tak wynika z deklaracji zebranych przez Kuratorium Oświaty w Lublinie.

- Mobilne punkty szczepień zostaną zorganizowane w naszym województwie w 27 szkołach, w tym w 14 podstawówkach. W 390 przypadkach dyrektorzy szkół nawiązali współpracę z funkcjonującym już punktem szczepień - mówi Teresa Misiuk, Lubelska Kurator Oświaty. - Wolę zaszczepienia w naszym województwie wyraziło 2019 uczniów, 587 rodziców, 65 członków rodziny i 45 pracowników szkoły.

W przedziale wiekowym od 12 do 20 roku życia w naszym regionie uczy się ponad 108 tysięcy osób.

- Te 2019 deklaracji szczepień w zderzeniu z liczbą wszystkich uczniów mogących się zaszczepić piorunującego wrażenia nie wywiera - mówi Lech Sprawka, wojewoda lubelski. - Z tym, że warto pamiętać, że w tej grupie tych 108 tysięcy są już zaszczepieni. W przedziale wiekowym od 12 roku życia mamy kilkanaście procent zaszczepionych, natomiast w grupie powyżej 18 roku życia, mamy ponad 36 procent, a więc to jest wskaźnik nie gorszy niż w przypadku średniego wyniku dla całej populacji.

Mobilne punkty szczepień w szkołach województwa lubelskiego powstaną zarówno w dużych miastach jak i małych miejscowościach. Istnieją też takie placówki, gdzie nie opłaca się tworzyć takiego punktu. Tam szczepienia będą odbywały się w pobliskim funkcjonującym już punkcie szczepień.

Źródło: Lubelskie: 2019 uczniów zadeklarowało chęć szczepienia
Nasi Partnerzy polecają