Do DPS-u tylko w reżimie sanitarnym

i

Autor: zdj. ilustracyjne/pixabay.com

Lubelskie placówki pomocowe pracują w reżimie sanitarnym. Miasto pospierzyło ze wsparciem

2021-10-21 16:23

Maseczki, płyny antybakteryjne, wizyty w reżimie sanitarnym. Miasto Lublin deklaruje wsparcie najbardziej narażonych na.

Chodzi przede wszystkim o lubelskie domy opieki społecznej.

- Personel i podopieczni zostali wyposażeni w profesjonalne środki ochrony indywidualnej, takie jak maski ochronne FFP3, rękawice, przyłbice, gogle, kombinezony barierowe, ochraniacze oraz środki dezynfekujące - wylicza Izolda Boguta z biura prasowego Miasta Lublina.

Dodatkowo, placówki wyposażono w urządzenia umożliwiające utrzymanie bezpieczeństwa sanitarnego. To np. lampy bakterio- i wirusobójcze, ozonatory, czy autoklawy.

- Mając na uwadze względy epidemiczne wszelkie odwiedziny u mieszkańców odbywają się w reżimie sanitarnym, w wydzielonych do tych celów przestrzeniach budynków lub na terenach przyległych - dodaje Boguta.

W sumie działania przeciwpandemiczne prowadzone są w siedmiu domach opieki społecznej.

Na wzrost zachorowań przygotowały się także lubelskie placówki opiekuńczo-wychowawcze. - Zarówno dzieci, jak i kadra otrzymali maski ochronne i płyny dezynfekujące. Posiadają one zarówno odpowiednie zabezpieczenie sprzętowe, jak i kadrowe w przypadku konieczności wprowadzenia nauki zdalnej. Dysponują także pomieszczeniami izolacyjnymi, jak również urządzeniami wirusobójczymi - tłumaczy urzędniczka.

Na terenie Lublina działa 20 tego typu placówek. Jest w nich łącznie 242 miejsca.

Źródło: Lubelskie placówki pomocowe pracują w reżimie sanitarnym. Miasto pospierzyło ze wsparciem