Lubelskie: Pożar w szkole podstawowej w Prawiednikach

2022-01-25 14:04 Joanna Szatecka
Zdjęcie ilustracyjne
Autor: Canva

Pożar w szkole podstawowej w Prawiednikach na Lubelszczyźnie wybuchł w nocy z poniedziałku na wtorek (24-25 stycznia). W akcji gaszenia pożaru brało udział 10 zastępów straży pożarnej. Paliło się jedno z pomieszczeń na pierwszym piętrze budynku. Jaka jest decyzja w sprawie dzieci uczących się w tej szkole dowiecie się z artykułu.

Pożar w szkole podstawowej

Ogień w szkole w Prawiednikach pojawił się kilka minut po północy. Gaszenie pożaru trwało ponad godzinę. W akcji uczestniczyło, aż dziesięć zastępów straży pożarnej – 41 strażaków. Na szczęście niszczycielski żywioł udało się opanować, a w momencie pojawienia się ognia w budynku nie było ludzi. Paliło się jedno z pomieszczeń na pierwszym piętrze budynku.

Jak poinformował oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP w Lublinie st. kpt. Andrzej Szacoń. „Do pożaru doszło prawdopodobnie w wyniku awarii urządzenia elektrycznego. Na skutek zdarzenia całkowitemu zniszczeniu uległa sala lekcyjna wraz z wyposażaniem”.

Na szczęście dzięki sprawnej akcji gaśniczej pożar nie przeniósł się na inne pomieszczenia. Wstępnie straty w wyniku pożaru w szkole oszacowano na 100 tys. zł. Dyrektor Samorządowego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół przy Urzędzie Gminy Głusk Anna Grzywaczewska poinformowała, że z powodu pożaru ponad 100 uczniów będzie musiało przejść na naukę zdalną, bo w obecnej sytuacji szkoła nie jest przygotowana do przyjęcia dzieci.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected] Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Express Biedrzyckiej - Katarzyna Lubnauer: Prezydent nie dał się nabrać na kłamstewka Czarnka
Źródło: Lubelskie: Pożar w szkole podstawowej w Prawiednikach
Nasi Partnerzy polecają