Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Policja Lubelska

Lublin: Wzmożone kontrole policji w miejscach publicznych

2022-01-24 13:22

Lubelscy policjanci przypominają o wzmożone kontrole przestrzegania obostrzeń w galeriach handlowych oraz autobusach komunikacji miejskiej. Warto pamiętać o obowiązku zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych. Zgodnie z obowiązującymi zasadami osoby, które nie będą przestrzegały obostrzeń muszą liczyć się z konsekwencjami karnymi.

Wzmożone kontrole w sklepach i autobusach

Policjanci z Lublina uprzedzają o wzmożonych kontrolach dotyczących przestrzegania obostrzeń sanitarnych. Zanim wyjdziemy na zakupy warto sprawdzić, czy mamy ze sobą maseczkę. Zgodnie z obowiązującymi przepisami osoby korzystające z komunikacji publicznej przebywające w obiektach handlowych lub lokalach gastronomicznych muszą pamiętać o zachowaniu reżimu sanitarnego. Sprawdzane przez policjantów będzie przede wszystkim zakrywanie ust i nosa przy pomocy maseczki oraz zachowanie dystansu społecznego i przestrzeganie liczby klientów w poszczególnych miejscach.

Kontrole prowadzone są w największych galeriach handlowych, sklepach wielkopowierzchniowych, lokalach gastronomicznych oraz innych obiektach, gdzie obowiązują ograniczenia. Zgodnie z kodeksem wykroczeń osoby niestosujące się do ograniczeń mogą zostać ukarane mandatem, a ich sprawa może zostać skierowana sądu lub sanepidu, który nakłady kary administracyjne.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Jechał jak wariat! Ponad 200 km/h na liczniku. Wiózł rodzinę
Źródło: Lublin: Wzmożone kontrole policji w miejscach publicznych