Lublin: Policja złapała wandala. To nie jedyne jego przewinienie

2021-08-16 15:04 Bartłomiej Ważny
Drzwi budynku przy ul. Królewskiej w Lublinie
Autor: nadesłane Drzwi budynku przy ul. Królewskiej w Lublinie

W ręce policji wpadł mężczyzna, który w ostatni czwartek (12.08) pomalował spray'em drzwi budynku przy ul. Królewskiej w Lublinie. W budynku znajduje się m.in. lubelskie biuro Prawa i Sprawiedliwości. Wandal tłumaczył swój występek... alkoholem. Jak się jednak okazuje, nie było to jego jedyne przewinienie w ostatnim czasie.

W czwartek (12.08) rano policjanci z 1. komisariatu otrzymali zgłoszenie o dewastacji drzwi oraz elewacji budynku przy ulicy Królewskiej w Lublinie.

Niedługo później okazało się, że to nie były jedyne uszkodzenia, jakie wyrządził sprawca. Przy pomocy spray'a pomalowana została także elewacja sąsiedniego budynku oraz nawierzchnia jednej z ulic w centrum Lublina. Policjanci na miejscu wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady oraz dokładnie przeanalizowali monitoring – mówi kom. Kamil Gołębiowski, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Zebrane materiały pozwoliły policjantom z komisariatu 1. ustalić sprawcę. Jak się okazało, za malunkami stał 19-latek z Lublina. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty z ustawy o ochronie zabytków oraz zarzuty niszczenia mienia. Podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów. Wyjaśnił, że dopuścił się tych czynów pod wpływem spożytego alkoholu. Za te przestępstwa może grozić do 8 lat więzienia.

Źródło: Lublin: Policja złapała wandala. To nie jedyne jego przewinienie
Nasi Partnerzy polecają