Lublin: W bibliotece znowu możemy buszować wśród regałów z książkami

i

Autor: zdjęcie ilustracyjne pixabay/klimkin

Lublin: W bibliotece znowu możemy buszować wśród regałów z książkami

2021-06-14 13:14

W Lublinie ponownie możemy pójść do biblioteki i sami wybrać interesującą nas książkę. Placówki w naszym mieście po ponad rocznej przerwie zostały zupełnie otwarte dla czytelników. Do tej pory mogli oni tylko zjawić się w drzwiach biblioteki, oddać wypożyczoną książkę i odebrać kolejną. Teraz mogą nawet buszować pomiędzy regałami z książkami.

- Nadal obowiązuje reżim sanitarny - mówi Beata Wijatkowska z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie. - Wybierając się do biblioteki powinniśmy pamiętać, że po przekroczeniu progu mamy obowiązek zdezynfekować ręce, mieć maseczką zakryte usta i nos oraz powinniśmy zachować dystans od innych użytkowników od 1,5 do 2 metrów. Biblioteka Narodowa rekomenduje zachowanie dystansu społecznego we wszystkich przestrzeniach publicznych biblioteki, zarówno tych mniejszych jak i większych. Niektóre z naszych bibliotek mają mniejsze powierzchnie użytkowe, więc nie denerwujmy się, gdy wymagane jest zachowanie limitu osób przebywających w środku.

W dalszym ciągu czytelnicy nie mogą korzystać z czytelni, a także stanowisk komputerowych.

- Czytelnikom obawiającym się zakażenia przez kontakt z książką, zwłaszcza przy wybieraniu z regału, zalecamy założenie rękawiczek - dodaje Wijatkowska.

Źródło: Lublin: W bibliotece znowu możemy buszować wśród regałów z książkami