Lublin zachęca do adoptowania zwierząt ze schroniska

2021-09-16 7:06 OM
Lublin zachęca do adoptowania zwierząt ze schroniska
Autor: zdjęcie ilustracyjne pixabay/Free-Photos

Ruszyła właśnie akcja "Nie kupuj! Adoptuj!". W jej ramach każdy, kto zdecyduje się przygarnąć psa lub kota otrzyma dla niego podstawowe wyposażenie. Jest to element projektu z Budżetu Obywatelskiego.

- W sumie zakupiono 600 zestawów dla psów i kotów - mówi Monika Głazik z biura prasowego Ratusza. - W ramach projektu, dla psów i kotów, które znajdą nowe domy przygotowano wyprawki. Dla psów dużych przewidziano: miskę na wodę, miskę na karmę, obrożę, smycz i kaganiec; dla psów średnich i małych: miskę na wodę, miskę na karmę, obrożę, smycz i legowisko, a dla kotów: miskę na wodę, miskę na karmę, kuwetę, żwirek i drapak. W sumie zakupiono 600 zestawów dla: 100 psów dużych, 100 psów średnich, 100 psów małych oraz 300 kotów.

Obecnie w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Metalurgicznej w Lublinie przebywa około 200 psów, 250 kotów i 100 zwierząt egzotycznych.

Projekt realizowany jest w ramach VII edycji Budżetu Obywatelskiego, pod nazwą „Sterylizacja psów i kotów właścicielskich i Promocja Adopcji Zwierząt”. Na ogólnomiejski projekt zagłosowały 1163 osoby.

Źródło: Lublin zachęca do adoptowania zwierząt ze schroniska
Nasi Partnerzy polecają