Okuliści z całego świata będą się szkolić w Lublinie

i

Autor: zdjęcie nadesłane, prof. Robert Rejdak

Okuliści z całego świata będą się szkolić w Lublinie

2021-10-27 19:21

W naszym mieście powstała filia Europejskiej Szkoły Zaawansowanych Studiów Okulistycznych. W jej ramach w Lublinie co miesiąc będą odbywały się szkolenia dla lekarzy okulistów z całego świata. Pomoże w tym między innymi zaawansowany sprzęt do leczenia zaćmy.

- Mieliśmy już jeden kurs, który odwiedziło ponad 60 okulistów z Włoch, Czech, Rumunii oraz Słowenii - mówi prof. Robert Rejdak, szef Kliniki Okulistyki Ogólnej SPSK1 w Lublinie. - To tutaj, u nas w Lublinie będą szkolić się lekarze z całego świata. Do nas również będą przyjeżdżać wykładowcy z całego świata, którzy wraz z wykładowcami z Polski będą te zajęcia prowadzić. Będą to szkolenia w oparciu o symulacje medyczną. Na specjalnie przygotowanych gałkach plastikowych, bądź zwierzęcych, będą wykonywane elementy operacji pod mikroskopem, tak jak w rzeczywistości to się odbywa na sali operacyjnej.

To wszystko umożliwia specjalistyczny sprzęt.

- Dostaliśmy do Lublina najnowszy sprzęt, który został przysłany przez Europejską Szkołę Zaawansowanych Studiów Okulistycznych i będzie służył zarówno okulistom polskim, jak i gościom, ale również naszym lekarzom, którzy się szkolą w dziedzinie okulistyki, zarówno w diagnostyce jak i w chirurgii - dodaje prof. Rejdak. - Zamierzamy także prowadzić ćwiczenia dla naszych lubelskich studentów medycyny.

Szkoleniami w Lublinie interesują się okuliści z całego świata. W najbliższy weekend odbędzie się kolejny kurs, w którym będzie uczestniczyło ponad 20 lekarzy okulistów z Włoch.​​

Europejska Szkoła Okulistyki to najbardziej renomowana instytucja tego typu na świecie. Ma swoje ośrodki w Singapurze i Lugano. Lublin jest trzecim ośrodkiem na świecie.

Źródło: Okuliści z całego świata będą się szkolić w Lublinie