Święto Trzech Króli 2022. Czy 6 stycznia jest dniem wolnym od pracy?

i

Autor: UM Białystok - zdjęcie ilustracyjne Święto Trzech Króli 2022. Czy 6 stycznia jest dniem wolnym od pracy?

Orszak Trzech Króli w Lublinie [TRASA, GODZINA, OBJAZDY]

2022-01-05 11:34

Już jutro 6 stycznia na ulicach Lublina odbędzie się tradycyjne przejście Orszaku Trzech Króli. Kiedy będzie można zobaczyć orszak, jaka będzie jego trasa oraz jak jego organizacja wpłynie, to na organizację ruchu drogowego w mieście dowiecie się z artykułu.

Orszak Trzech Króli Lublin 2022

W najbliższy czwartek (6 stycznia) ulicami Lublina przejdzie Orszak Trzech Króli. Najpierw uczestnicy tej uroczystości będą modlić się w archikatedrze. Msza, rozpocznie się o godzinie 10:00, będzie jej przewodniczyć arcybiskup Stanisław Budzik, metropolita lubelski. Według zapowiedzi uczestnicy orszaku wyruszą o godzinie 11 spod Archikatedry Lubelskiej w kierunku placu Zamkowego.

Trasa orszaku przebiega ulicami Krakowskie Przedmieście, Świętoduska, Lubartowa i al. Tysiąclecia. Po przejściu orszaku na placu Zamkowym zaplanowano koncert kolęd. W związku z organizacją świątecznego przemarszu wystąpią utrudnienia w ruchu. Utrudnień na drogach należy spodziewać się już od godzinie 10,30. Ponowne udostępnienie ulic dla ruchu drogowego planowane jest na godzinę 12.00. W czasie trwania orszaku Policja zablokuje ulice dla ruchu, a pojazdy komunikacji miejskiej zostaną skierowane na objazdy. Czasowe zmiany w komunikacji miejskiej na swojej stronie zamieścił ZTM w Lublinie. Zmiany dotyczą linii nr 1, 6, 17, 4, 22, 23, 39, 156, 160.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Orszak Trzech Króli w Lublinie [TRASA, GODZINA, OBJAZDY]