Otwarcie Ogrodu Botanicznego w Lublinie. [Data i godziny otwarcia]

2021-04-14 13:50 Magda Ważna
Kiedy otwarcie Ogrodu Botanicznego?
Autor: Marta Sapko/materiały prasowe Kiedy otwarcie Ogrodu Botanicznego?

Chociaż za oknem chwilowo zimowa aura lubelski Ogród Botaniczny już obudził się do życia. W niedzielę 17 kwietnia zostanie otwarty dla zwiedzających po zimowej przerwie. Na ten dzień dyrekcja ogrodu przygotowała specjalne atrakcje.

Otwarcie Ogrodu Botanicznego po zimie

17 kwietnia (niedziela) po zimowej przerwie swoją działalność wznowi lubelski ogród Botaniczny UMCS. Z okazji otwarcia przygotowano specjalną atrakcję: grę terenową dla całej rodziny, którą będzie można otrzymać przy kasie. Gra ma zachęcić do aktywnego spaceru i przyrodniczej zabawy.

Sytuacja pandemiczna a działanie Ogrodu Botanicznego

W związku z sytuacją pandemiczną i pojawiającymi się obostrzeniami kalendarium wydarzeń na nadchodzący sezon przybiera w Ogrodzie Botanicznym formę otwartą. Poszczególne wydarzenia i propozycje aktywności będą pojawiały się na bieżąco, w zależności od aktualnie panujących wytycznych.

W czasie wakacji planowana jest organizacja zajęć w ramach "Letniej Akademii Małego Przyrodnika" – to cykl warsztatów dla dzieci i młodzieży. Zajęcia będą odbywać się z zachowaniem zasad sanitarnych.

Ogród Botaniczny UMCS – godziny otwarcia

Ogród Botaniczny UMCS będzie czynny codziennie od godziny 10:00, natomiast godziny zamknięcia będą zmieniały się wraz z wydłużaniem się dnia – w kwietniu do godz. 19:00, w maju już do godz. 20:00. Dworek Kościuszków i szklarnie pozostają zamknięte do odwołania.

Ogród Botaniczny UMCS – cena biletów

Cena biletu normalnego w sezonie 2021 wynosi 7 zł, biletu ulgowego – 4 zł. W ofercie są też karnety miesięczne lub całosezonowe, które uprawniają do nieograniczonej liczby wejść w okresie ich ważności.

Raport z Anteny 14.04
Źródło: Otwarcie Ogrodu Botanicznego w Lublinie. [Data i godziny otwarcia]
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany