Po Ogrodzie Saskim dzisiaj nie pospacerujemy. Policja chciała, żeby był zamknięty

i

Autor: zdjęcie ilustracyjne pixabay/pepperminting

Po Ogrodzie Saskim dzisiaj nie pospacerujemy. Policja chciała, żeby był zamknięty

2021-10-23 6:30

Ogród Saski znowu jest zamknięty. Tym razem jednak nie ze względu na połamane przez wichurę drzewa, ale ze względu na Marsz Równości, który dzisiaj przejdzie ulicami Lublina.

- Na wniosek Komendy Miejskiej Policji w Lublinie od piątku od godzin popołudniowych do zakończenia zgromadzenia zamknięty będzie Ogród Saski - poinformowała Katarzyna Duma, rzecznik prasowy prezydenta Lublina.

W związku z tym, że Marsz Równości przejdzie ulicami Lublina także kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej napotkają utrudnienia.

- W trakcie trwania wydarzenia od około godziny 12:00 będą wprowadzone czasowe wstrzymania ruchu na czas przejścia uczestników Marszu Równości - dodaje rzecznik. - Tym samym będą również obowiązywać objazdy dla pojazdów komunikacji miejskiej.

Marsz Równości zaplanowany jest w godzinach 13:00-16:00. Uczestnicy zgromadzenia przejdą ulicami: Al. Racławickie, Lipowa, Narutowicza, Głęboka, Sowińskiego, Poniatowskiego, Popiełuszki pod Galerię Labirynt. Służby porządkowe proszą o nieparkowanie pojazdów na całej trasie przemarszu.​

Źródło: Po Ogrodzie Saskim dzisiaj nie pospacerujemy. Policja chciała, żeby był zamknięty