Skusiły go pieniądze z myjni samochodowej. Zapomniał, że w mieście jest monitoring

i

Autor: (Fot. Policja)

Skusiły go pieniądze z myjni samochodowej. Zapomniał, że w mieście jest monitoring

2022-01-08 12:30

Policjanci ze Świdnika zatrzymali 33-letniego mieszkańca gminy Piaski. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany za włamanie i kradzież pieniędzy z myjni samochodowej. W jego poszukiwaniach pomogła analiza nagrań z miejskiego monitoringu.

- Policjanci ze Świdnika ustalili mężczyznę, który włamał się na terenie myjni samochodowej do pojemnika na bilon. W ustaleniu sprawcy pomocny okazał się między innymi monitoring miejski, którego kamery rozmieszczone są w ponad 100 punktach na terenie miasta - informuje starszy aspirant Elwira Domaradzka ze świdnickiej policji. - Mimo, że włamanie było skuteczne to jednak sprawca nie zaliczy go do udanych. Jego łupem padło raptem 50 zł, a ponieważ było to kolejne tego typu włamanie w okolicy to policjanci już sprawdzają czy jest odpowiedzialny za pozostałe włamania do „myjek”.

Policjanci zatrzymali 33-letniego mieszkańca gminy Pisaki. W trakcie przeszukania znaleźli przedmioty, mogące służyć do włamania do myjni. Mężczyzna wcześniej był już karany za podobne przestępstwa.

Źródło: Skusiły go pieniądze z myjni samochodowej. Zapomniał, że w mieście jest monitoring