Strażnicy więzienni poszukiwani. Sprawdź, czy możesz ubiegać się o pracę

2021-04-12 15:35 OM
Strażnicy więzienni poszukiwani. Sprawdź, czy możesz ubiegać się o pracę
Autor: materiały prasowe Służba Więzienna

Zakłady Karne w regionie poszukują strażników więziennych. Ogłoszono nabór do Służby Więziennej. Nawet 60 osób może znaleźć zatrudnienie w aresztach śledczych i zakładach karnych w Białej Podlaskiej, Chełmie, Hrubieszowie, Krasnymstawie, Lublinie, Opolu Lubelskim, Włodawie i Zamościu.

Na stanowisku strażnika wymagane jest wykształcenie średnie lub średnie branżowe, ale preferowane jest wykształcenie wyższe, zwłaszcza zdobyte na uczelni wojskowej lub służb państwowych.

Dobrze widziane jest także wykształcenie na kierunku przydatnym do pracy w Służbie Więziennej jak np. wykształcenie w zakresie prawa, resocjalizacji, psychologii, ekonomii, bezpieczeństwa narodowego lub wewnętrznego, informatyki, czy też w kierunku lekarskim, farmacji, pielęgniarstwa, położnictwa lub ratownictwa medycznego, a także kierunków technicznych, szczególnie energetyki i budownictwa.

Strażnikiem więziennym może zostać osoba posiadająca polskie obywatelstwo i uregulowany stosunek do służby wojskowej. Trzeba mieć też czystą kartotekę. Strażnikiem nie zostanie osoba, która była skazana za przestępstwo umyślne lub skarbowe.

Poza tym osoba, która chce zostać strażnikiem więziennym musi pomyślnie przejść rozmowę kwalifikacyjną, zdać test z zakresu funkcjonowania władzy publicznej oraz bezpieczeństwa państwa i porządku publicznego, a także test sprawności fizycznej. Później kandydat zostanie sprawdzony pod kątem tego, czy może pracować na stanowisku związanym z dostępem do informacji poufnych, a jego zdolność fizyczną i psychiczną do służby w Służbie Więziennej ustalą komisje lekarskie.

Wymagane dokumenty należy przesłać pocztą na adres konkretnej jednostki do 26 kwietnia. Szczegóły znajdziecie na stronie.

Jak mieszkańcy Lublina reagują na zaostrzenie lockdownu? Reakcje są skrajne
Źródło: Lubelskie: Strażnicy więzienni poszukiwani. Sprawdź, czy możesz ubiegać się o pracę
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany