Takich znaków w Lublinie jeszcze nie było

2021-08-24 16:01 OM
Takich znaków w Lublinie jeszcze nie było
Autor: zdjęcie nadesłane, Urząd Miasta Lublin

W Lublinie pojawiły się nowe znaki, na które powinni zwrócić uwagę kierowcy. Informują one o tym, że w danym miejscu mogą wędrować jeże. To mieszkańcy naszego miasta wskazali miejsca, w których często widzieli jak te zwierzęta przechodzą przez ulicę .

- Teraz są tam ustawiane znaki drogowe „Uwaga jeże” - mówi Izolda Boguta z lubelskiego ratusza. - Mieszkańcy Lublina zostali poproszeni o zwrócenie uwagi na miejsca, gdzie jeże są szczególnie aktywne. Wskazali kilkadziesiąt lokalizacji. Na tej podstawie pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska oraz Wydziału Zarządzania Ruchem Drogowym i Mobilnością wytypowali kilkanaście miejsc wymagających oznakowania.

Do tej pory zamontowano ich już 26, w najbliższych dniach planowane jest postawienie kolejnych 11. Koszt zakupu i montażu znaków to blisko 13 tys. zł.

Znaki pojawią się między innymi przy ul. Janowskiej, Nałkowskich, Krężnickiej, Osmolickiej, Diamentowej, Zemborzyckiej, Dunikowskiego, Wojennej, Roztocze, Glinianej, Kazimierza Wielkiego, Leszczyńskiego, Czechowskiej, Popiełuszki, Wojciechowskiej, Parysa, Lubartowskiej, Wyżynnej, Zbożowej, Willowej, Mickiewicza, Kosmowskiej, Kompozytorów Polskich, Koncertowej i Dożynkowej.

Źródło: Takich znaków w Lublinie jeszcze nie było
Nasi Partnerzy polecają