Targi Książki i Mediów VIVELO we wrześniu w Lublinie! Nie zabraknie ciekawych twórców

i

Autor: materiały prasowe

targi vivelo

Targi Książki i Mediów VIVELO we wrześniu w Lublinie! Nie zabraknie ciekawych twórców

2024-01-22 10:01

7 i 8 września upłynie w Lublinie pod hasłem książek i mediów! A także ciekawych spotkań z pisarzami i twórcami internetowymi. Do Lublina zawitają bowiem Targi Książki i Mediów VIVELO. A wszystko w jednym z najważniejszych centrów targowo-wystawienniczych w Polsce – w obiekcie Targi Lublin przy ul. Dworcowej 11.

Targi Książki i Mediów VIVELO 2024 - Lublin

Targi Książki i Mediów VIVELO w 2024 roku zorganizowane zostaną również w Lublinie. Wydarzenie odbędzie się w dniach 7-8 września w jednym z najważniejszych centrów targowo-wystawienniczych w Polsce – w obiekcie Targi Lublin przy ul. Dworcowej 11.

Z rozmachem rozwijamy markę Targi Książki i Mediów VIVELO, poszerzając listę miast, w których jesteśmy obecni. Z dumą ogłaszamy, że w pierwszy weekend września Lublin wypełni się pisarzami, twórcami internetowymi a przede wszystkim miłośnikami książek, którzy znajdą dla siebie przestrzeń na terenie obiektu Targi Lublin. Lublin to miasto pełne inspiracji, cieszymy się, że do kalendarza wydarzeń kulturalnych mieszkańcy i turyści mogą dopisać Targi VIVELO — mówi Irma Tomaszewska, Dyrektor Generalna Targów Książki i Mediów VIVELO.

Podczas Targów VIVELO w Lublinie wykorzystane zostaną rozwiązania, które sprawdziły się podczas pierwszej edycji, jak chociażby te mające na celu organizację sesji autografowych nawet najbardziej zasięgowych autorów w sposób bezpieczny i pozwalający odwiedzającym niezakłócenie zapoznawać się z ofertą wydawnictw.

Targi Książki i Mediów VIVELO we wrześniu w Lublinie! Nie zabraknie ciekawych twórców

i

Autor: materiały prasowe Targi Książki i Mediów VIVELO we wrześniu w Lublinie! Nie zabraknie ciekawych twórców
ZOSTAŁEM PRACOWNIKIEM MYJNI! | PAWELEC ROBI ROBOTĘ

Niezmiennie kładziemy nacisk na multimedialność wydarzenia i na pokazanie, jak bardzo książka zmienia się i ewoluuje wraz z nami — dodaje Irma Tomaszewska.

Na terenie obiektu Targi Lublin zaplanowano atrakcyjne strefy tematyczne, bogaty program wydarzeń towarzyszących skierowany do szerokiej publiczności – zarówno do miłośników popularnych gatunków literackich, koneserów literatury ambitnej oraz młodych odbiorców literatury Young Adult. Program wydarzenia zostanie ułożony w taki sposób, aby przez dwa dni odwiedzający mogli wybierać spośród propozycji skrojonych na miarę dla każdej grupy docelowej.

QUIZ. Jakiego nazwiska brakuje w tytule tej książki? 7 na 10 to minimum!

Pytanie 1 z 10
Na początek coś prostego. Słynni bracia z powieści Fiodora Dostojewskiego nazywali się:

Targi Książki i Mediów VIVELO w Warszawie

Wydarzenie w Lublinie poprzedzą Targi Książki i Mediów VIVELO w Warszawie, które odbędą się w dniach 16-19 maja 2024 r. Tak jak w roku poprzednim, Targi VIVELO w stolicy będą zorganizowane na największym stadionie w kraju - PGE Narodowym.

Zorganizowane przez nas po raz pierwszy w 2023 roku Targi Książki i Mediów VIVELO w Warszawie wpisały się w mapę kulturalną stolicy. Chcemy tę unikalną przestrzeń targową rozwijać w kolejnych miastach Polski — dodaje Irma Tomaszewska Dyrektor Generalna Targów Książki i Mediów VIVELO.

Podczas pierwszej edycji Targów Książki i Mediów VIVELO w Warszawie blisko 40 000 osób odwiedziło PGE Narodowy. Organizatorzy wykorzystali ok. 20 000 m2 powierzchni PGE Narodowego, aby stworzyć 11 stref tematycznych m.in. #spotkajautora, #booktok, #gaming, #lifestyle, #mamatatadziecko, #audio, na których odbyło się około 100 wydarzeń towarzyszących: pokazów, warsztatów, paneli i prezentacji. Swoją ofertę licznie zaprezentowały wiodące wydawnictwa, jak również księgarnie, organizacje branżowe, platformy cyfrowe oraz media tradycyjne - prasa, radio. Wydzielona została również specjalna strefa dla Agentów Literackich.

W trakcie Targów Książki i Mediów VIVELO 2023 w Warszawie odbyło się ponad 550 spotkań z autorami. Spotkać można było najbardziej znane nazwiska polskie nazwiska: prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, Katarzynę Bondę, Katarzynę Kubisiowską czy Remigiusza Mroza, a na specjalne zaproszenie Targów VIVELO do Warszawy przylecieli m.in. Graham Masterton, Toshikazu Kawaguchi czy Harry Whittaker, syn Lucindy Riley. Do spotkań pisarzy z fanami wykorzystano płytę główną, która jest idealną przestrzenią do organizacji sesji autografowych nawet najbardziej zasięgowych autorów w sposób bezpieczny i pozwalający odwiedzającym w sposób niezakłócony zapoznawać się z ofertą wydawnictw.