Twoje dziecko będzie szło do pierwszej klasy? Nie zapomnij o tych terminach

i

Autor: zdjęcie ilustracyjne pixabay/Mihail_fotodeti

Twoje dziecko będzie szło do pierwszej klasy? Nie zapomnij o tych terminach

2022-02-21 18:00

Rodzice mogą już niedługo będą mogli zapisać swoje dzieci do lubelskich podstawówek. W macu rozpocznie się rekrutacja do klas pierwszych na rok szkolny 2022/2023.

- Zapisy do klas pierwszych prowadzone są dwuetapowo - mówi Izolda Boguta z lubelskiego ratusza. - Najpierw w terminie od 7 do 18 marca szkoły będą przyjmować zgłoszenia od rodziców kandydatów mieszkających w obwodzie danej szkoły. Następnie po zakończeniu tego etapu, szkoły, które nadal będą dysponowały miejscami rozpoczną postępowanie rekrutacyjne. Wnioski będą przyjmowane od 28 marca do 4 kwietnia.

W jaki sposób rodzic może zapisać swoje dziecko do szkoły?

- Osoby posiadające podpis kwalifikowany lub profil zaufany mogą wypełnić, podpisać i przesłać wniosek wraz z załącznikami drogą elektroniczną bez konieczności dostarczania wniosków w formie papierowej do szkoły - dodaje Boguta. - Natomiast osoby niemające takiej możliwości mogą złożyć wniosek w wersji papierowej wraz z załącznikami w wybranej szkole obwodowej lub w szkole pierwszego wyboru.

W Lublinie funkcjonują 43 publiczne szkoły podstawowe prowadzone przez miasto. Więcej informacji na temat zgłoszeń i rekrutacji do klas pierwszych znajdziecie na stronie lublin.eu.​

Źródło: Twoje dziecko będzie szło do pierwszej klasy? Nie zapomnij o tych terminach