Enej w koncercie solidarności

i

Autor: Enej/Facebook Zespół Enej.

Urząd marszałkowski organizuje koncert dla Ukrainy. Artyści zagrają za darmo

2022-03-10 14:31

Marszałek województwa lubelskiego i TVP 3 Lublin organizują koncert. Wśród zaproszonych także goście z Ukrainy. Na liście Enej, Krzysztof Cugowski, Chór Gospel Rain i ukraińscy tancerze.

Koncert "Lubelskie z Ukrainą" odbędzie się w niedzielę, 13 marca, o godz. 18.30, w Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

W koncercie wystąpią Enej, Krzysztof Cugowski, Chris Cugowski, soliści i Band Teatru Muzycznego w Lublinie, gitarzysta Adam Drathe, Chór Gospel Rain, Jolanta Sip, Norbert Smoliński „Smoła”, Mariusz Ostański i Magda Welc oraz tancerze ukraińscy.

To, co mocno podkreślają organizatorzy, to charytatywny charakter wydarzenia. Niesmak społeczny pozostał po ostatnim koncercie TVP "Solidarni z Ukrainą", kiedy ujawniono listę płac polskich gwiazd. W mediach batalie toczyły między sobą Justyna Steczkowska, Edyta Górniak, Maryla Rodowicz i Natasza Urbańska.

Tym razem ma być za darmo. - Zarówno artyści wystąpią za darmo, jak i cała oprawa techniczno-produkcyjna będzie przygotowywana bezpłatnie - mówi nam Andrzej Goliszek, rzecznik CSK. Dochód ze sprzedaży biletów w pełni trafi na pomoc Ukrainie. - Będą to bilety cegiełki o wartości minimum 100 zł - dodaje.

Dodatkowo podczas koncertu prowadzona będzie zbiórka darów rzeczowych. Pieniądze będzie można wrzucić też do puszki.

- Datek można przekazać w dniu koncertu wolontariuszom z CSK lub wcześniej w Księgowości TVP Lublin, a w zamian otrzyma się kartę wstępu - informują organizatorzy.

Wydarzenie będzie transmitowane w telewizji. Szczegóły na spotkaniakultur.com

Źródło: Urząd marszałkowski organizuje koncert dla Ukrainy. Artyści zagrają za darmo