W walentynki policja przypomina, że kochać musimy się też na drodze [GALERIA]

2022-02-14 15:15

Od początku roku w Lublinie i powiecie lubelskim doszło do 15 wypadków z udziałem pieszych. W ich wyniku zginęły dwie osoby. Lubelscy policjanci przypominają, żeby być szczególnie uważnymi na jezdni, dlatego wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Lublinie zorganizowali walentynkową akcję.

- Części tych wypadków można by uniknąć, gdyby zarówno piesi jak i kierowcy bardziej uważali - mówi Kamil Gołębiowski z KMP w Lublinie. - Wykorzystując walentynkową akcję chcemy przypomnieć, że miłość to również wzajemny szacunek i troska, nie tylko o siebie, ale też o naszych bliskich, o innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego też zawsze warto jest mieć odblaski, które właśnie dzisiaj rozdajemy razem z WORD.

- Walentynki, to jest właśnie taki dobry dzień, gdzie możemy przypomnieć wszystkim pieszym, że na przejście się wchodzi, a nie wbiega - mówi Renata Bielecka, dyrektor WORD w Lublinie.

- Kierowca przed przejściem dla pieszych musi zmniejszyć prędkość, musi ustąpić pierwszeństwa pieszemu, natomiast pieszy nie może korzystać z telefonu komórkowego i innych urządzeń, ale też musi się upewnić, czy może bezpiecznie przejść na drugą stronę jezdni - dodaje Gołębiowski.

Walentynkowa akcja lubelskiej policji i WORD odbyła się na przejściu dla pieszych przy lubelskim zamku. Mieszkańcy Lublina od mundurowych oraz pracowników WORD otrzymali odblaski.

Źródło: W walentynki policja przypomina, że kochać musimy się też na drodze [GALERIA]