Wakacje spędź na łonie przyrody. Lubelskie to idealne miejsce do tego

i

Autor: zdjęcie ilustracyjne pixabay/Frankowisko

Wakacje spędź na łonie przyrody. Lubelskie to idealne miejsce do tego

2021-06-30 18:17

Lubelszczyzna zachęca do wypoczynku na łonie natury. Świetnym do tego miejscem może być park narodowy. Na terenie naszego województwa istnieją dwa: Poleski i Roztoczański.

Polesie to kraina jezior, kniei, moczarów i bagien. Poza żółwiem błotnym i żurawiem można tam także spotkać łosia. Z kolei Roztocze to wyjątkowy w skali kraju klimat i atmosfera, gęste lasy i konik polski.

- W Poleskim Parku Narodowym wspaniałe miejsca, chociażby ścieżka "Dąb Dominik", niezbyt długa a jednocześnie bardzo atrakcyjna - mówi Dorota Lachowska, dyrektor Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Także ścieżka "Spławy" rozpoczynająca się w Starym Załuczu a kończąca się wspaniałym widokiem na naturalne jezioro Łukie. Tych ścieżek naprawdę jest bardzo dużo.

Z kolei Roztoczański Park Narodowy zachęca do spacerów wśród drzew i nie tylko.

- Wspaniałe rzeczy są oczywiście w Roztoczańskim Parku Narodowym - dodaje Lachowska. - Wszyscy pewnie już kojarzą konika polskiego, tam można go zobaczyć z bliska. Najbardziej znana ścieżka to ta na Bukową Górę, ale tych ścieżek jest bardzo dużo. No oczywiście sam Zwierzyniec to produkty regionalne. Zwiedzając Roztocze warto odwiedzić Szczebrzeszyn.

Tam można zobaczyć synagogę, dwa kościoły Renesansu Lubelskiego, cerkiew, cmentarz żydowski, ale także nowe atrakcje, jak np. Muzeum Starych Zegarów. Nie sposób także pominąć pomnika Świerszcza w Szczebrzeszynie.

Jeżeli szukacie pomysłów na zwiedzanie naszego regionu koniecznie sprawdźcie stronę Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

Źródło: Wakacje spędź na łonie przyrody. Lubelskie to idealne miejsce do tego