„Odblaski ratują życie”

i

Autor: Policja Lubelska „Odblaski ratują życie”

Wspólna akcja policjantów, artystów i sportowców!

2021-11-17 16:27

Na swojej stronie lubelscy policjanci poinformowali o akcji informacyjnej, jaką prowadzą wraz z lokalnymi sportowcami i artystami. Chodzi o zapewnienie większego bezpieczeństwa na drogach. Przeczytajcie jak można dołączyć do tej akcji i kto już bierze w niej udział.

Odblaski ratują życie

Jesienią i zimą, dzień jest krótszy, a warunki atmosferyczne ulegają pogorszeniu, a co za tym idzie widoczność pieszych na ulicach. Akcja promowana przez policję polega na zachęceniu jak największej liczby osób do noszenia odblasków. Policjanci zachęcają pieszych do korzystania z elementów odblaskowych, nie tylko po zapadnięciu zmroku i poza obszarem zabudowanym, ale również w miastach. Piesi bez odblasków są często bardzo słabo widoczni dla innych uczestników ruchu drogowego. Przeprowadzone testy wykazują, że po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój widziany jest przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Mając na sobie elementy odblaskowe, stajemy się widoczni nawet z odległości 150 metrów!

Przypięcie odblasku na ubranie aż kilkukrotnie zwiększa widoczność pieszego na drodze. Dzięki temu prowadzący pojazd ma więcej czasu na reakcję i wykonanie ewentualnego manewru na drodze. Zachęcamy wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w akcji „Odblaski ratują życie”. Na fanpage’u Policji Lubelskiej znajdziecie zdjęcia osób, które wspierają akcję i sami będziecie mogli pochwalić się swoimi odblaskami.

Zachęcamy do noszenia odblasków!

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Pierwszy w Lublinie Park Iluminacji
Źródło: Wspólna akcja policjantów, artystów i sportowców!