Za zbyt szybką jazdę 23-latek zapłaci ponad 3 tysiące złotych

i

Autor: (Fot. Policja)

Za zbyt szybką jazdę 23-latek zapłaci ponad 3 tysiące złotych

2022-01-09 14:00

23-latek w Sitańcu wyprzedzał na podwójnej ciągłej linii, na przejściu dla pieszych i w terenie zabudowanym miał za dużo na liczniku o ponad 50 kilometrów na godzinę. W dodatku miał cofnięte uprawnienia do kierowania samochodem.

- W Sitańcu (gmina Zamość) kierujący jechał znacznie szybciej niż zezwalają na to przepisy. Zauważył to patrol ruchu drogowego - informuje Dorota Krukowska – Bubiło z zamojskiej policji. - Policjanci zauważyli też jak ten sam kierowca zaczął wyprzedzać na linii podwójnej ciągłej i kontynuował ten niebezpieczny manewr na oznakowanym przejściu dla pieszych. Natychmiast postanowili ostudzić pirackie zapędy kierującego i przystąpili do kontroli drogowej. Za kierownicą osobówki siedział 23-latek z Zamościa. Popełnił on wykroczenia drogowe, za które grozi grzywna w łącznej wysokości 3 200 złotych.

Nowy taryfikator przewiduje mandat w wysokości 1500 złotych za wyprzedzanie na przejściu dla pieszych, za wyprzedzanie na linii podwójnej ciągłej to kolejne 200 złotych, przekroczenie dozwolonej prędkości o 54 kilometry na godzinę zagrożone jest natomiast mandatem w wysokości 1500 złotych. Dodatkowo za niezastosowanie się do decyzji o cofnięciu uprawnienia do kierowania grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Źródło: Za zbyt szybką jazdę 23-latek zapłaci ponad 3 tysiące złotych