Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Canva

Wymień swoje elektrośmieci na sadzonki kwiatów!

2022-04-21 11:09

Przez najbliższe trzy dni w Lublinie będzie się odbywała akcja wymiany elektrośmieci na sadzonki. W trakcie akcji odbywać się będą również warsztaty „zero waste” oraz inne atrakcje. Informacje o tym, gdzie w Lublinie będzie można wymienić zalegający w domach zepsuty sprzęt elektroniczny na kwiaty oraz więcej informacji o akcji znajdziecie w artykule.

Zbiórka elektrośmieci w Lublinie

Organizatorem zbiórki elektrośmieci i ich wymianę na sadzonki jest Centrum handlowe SKENDE Shopping w Lublinie. Akcja trwać będzie od 22 do 24 kwietnia przy centrum handlowym. Jak wiadomo elektrośmieci to jedne z bardziej problematycznych odpadów z gospodarstw domowych. Tego typu śmieci nie mogą być wyrzucone do zwykłych śmietników, ponieważ większość z nich w swoim składzie ma substancje i materiały szkodliwe dla zdrowia i życia ludzi, środowiska naturalnego oraz zwierząt. Żeby pozbyć się starej pralki lub suszarki należy zawieźć tego typu sprzęt do specjalnych kontenerów, które umieszczane są w wyznaczonych terminach na terenie miasta. Niektóre firmy sprzedające sprzęt RTV i AGD umieszczają takie pojemniki przy swoich sklepach lub przyjmują stary sprzęt przy zakupie nowego.

Akcja organizowana przez SKENDE pozwoli wam nie tylko pozbyć się niepotrzebnych elektrośmieci, ale również będzie to okazja do zdobycia darmowych sadzonek, które upiększą wasze ogrody i balkony.

Do elektrośmieci zaliczane są: wielkogabarytowe i małogabarytowe urządzenia AGD, sprzęt teleinformatyczny i telekomunikacyjny, sprzęt RTV, sprzęt oświetleniowy, narzędzia elektryczne i elektroniczne, ale także zabawki, sprzęt relaksacyjny i sportowy. Oddając nasz stary sprzęt w takie miejsce mamy pewność, że nasze elektrośmieci trafiają w przystosowane do tego miejsca i będą mogły zostać oddanie do recyklingu.

Szczegóły akcji znajdziecie na wydarzeniu, do którego link zamieszczamy poniżej artykułu.

Miejsce zbiórki: parking przed wejściem do IKEA (od ul. Kupieckiej). Punkt odbioru roślin: SKENDE, pasaż obok wejścia do IKEA

Termin: 22 kwietnia (piątek); godz.: 16:00 – 20:00 23 kwietnia (sobota); godz.: 10:00 – 18:00 24 kwietnia (niedziela handlowa); godz.: 10:00 – 18:00

Przelicznik elektroodpadów na sadzonki:

Przynieś swój stary sprzęt i wymień go na rośliny. MAŁY (suszarka, żelazko, mikser) 1 roślina ŚREDNI (mikrofalówka, telewizor) 2 rośliny DUŻY (lodówka, pralka, zmywarka) 3 rośliny

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ: Czy potrafisz rozpoznać pierwsze wiosenne kwiaty?

Pytanie 1 z 15
Jaki to kwiat?
Jaki to kwiat?
Źródło: Wymień swoje elektrośmieci na sadzonki kwiatów!