Nawet 7 lat więzienia grozi mu za kradzież czekolady. Złodziej się przeliczył

2021-03-29 9:17 M.W
Ukradł 43 tabliczki czekolady
Autor: lubelska policja Ukradł 43 tabliczki czekolady

W niemałe kłopoty wpadł 30-latek z Lublina, który wczoraj wieczorem w jednym z dyskontów spożywczych zaopatrzył się w czekoladę. Problem w tym, że za żadną z 43 tabliczek nie zapłacił. Gdy wydawało się już, że plan się powiódł, amatora słodyczy zatrzymała ochrona. Jakież było zdziwienie 30-latka, gdy okazało się, że źle policzył "zakupy" i zamiast za wykroczenie, odpowie za przestępstwo.

43 czekolady wyniósł z jednego z dyskontów spożywczych 30-latek z Lublina. Gdy ochroniarze złapali go na kradzieży, był przekonany, że wartość produktów, które sobie przywłaszczył, jest na tyle mała, że odpowie tylko za wykroczenie. Okazało się jednak, że 2 promile alkoholu, które miał w organizmie skutecznie zaburzyły jego zdolności matematyczne.

Po przeliczeniu wartości skradzionych słodyczy, okazało się, że swoim czynem dopuścił się przestępstwa. Najwidoczniej wziął ze sklepowej półki o jedną czekoladę za dużo i to przeważyło o wysokości poniesionych strat, które wyniosły ponad 511 złotych.

Zamiast mandatu za wykroczenie, 30-latek usłyszał zarzut kradzieży. A że nie był to jego pierwszy raz, odpowie za swoje zachowanie w warunkach recydywy. Grozi mu nawet do 7,5 roku pozbawienia wolności.

Jak mieszkańcy Lublina reagują na zaostrzenie lockdownu? Reakcje są skrajne