Żonglerzy, akrobaci, muzycy, tancerze, czy iluzjoniści poszukiwani. Po przerwie wraca Variete

i

Autor: zdjęcie nadesłane, ACKiM UMCS Chatka Żaka

Żonglerzy, akrobaci, muzycy, tancerze, czy iluzjoniści poszukiwani. Po przerwie wraca Variete

2021-05-17 18:24

W Lublinie po ponad rocznej przerwie wraca projekt Variete, czyli spektakl w trakcie którego mogą zaprezentować się osoby posiadające różne talenty. Fundacja Sztukmistrze oraz Akademickie Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka poszukują twórców, którzy chcą wziąć w nim udział.

Wracamy z nowymi pomysłami i nową energią - mówi Jakub Szwed, reżyser i koordynator wydarzenia. - Variete to spektakl różnorodności, który organizujemy od 2013 roku. Podczas Variete możemy zobaczyć różnorodne występy: akrobatykę, żonglerkę, taniec, ale również występy muzyczne, a wszystko to łączy kabaretowa, abstrakcyjna oprawa. Fundacja Sztukmistrze organizuje Variete przede wszystkim dlatego, że chcemy stworzyć miejsce dla eksperymentu, dla pokazania różnorodnych form młodym twórcom.

Finał Variete odbędzie się w ACKiM UMCS Chatka Żaka w dniach 25-26 czerwca.

Będzie nam bardzo miło gościć zarówno artystów jak i widzów - mówi Izabela Pastuszko, Dyrektor Akademickiego Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka. - Jest nam niezwykle miło, że możemy współtworzyć ten projekt razem z Fundacją Sztukmistrze. Studenci wielokrotnie udowadniali nam jak wielkie talenty w nich drzemią, dlatego liczymy, na liczne zgłoszenia.

Aby wziąć udział w spektaklu należy do 28 maja wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Źródło: Żonglerzy, akrobaci, muzycy, tancerze, czy iluzjoniści poszukiwani. Po przerwie wraca Variete