Całoroczny podświetlany napis "Olsztyn". To jedna z propozycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego

2021-09-10 14:01 agada
OBO2022: znamy projekty wybrane do głosowania
Autor: UM Olsztyn Olsztyński Budżer Obywatelski 2022. Znamy projekty wybrane do głosowania

Znamy już projekty, na które będzie można głosować w IX edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Olsztynianie kolejny raz udowodnili, że są pomysłowi i potrafią urzeczywistniać swoje marzenia. W tej edycji OBO do wyboru będzie łącznie 96 projektów. Jednym z ciekawszych jest całoroczny podświetlany napis "Olsztyn" na terenie Parku Centralnego lub u podnóża Zamku.

Projekty ogólnomiejskie i osiedlowe, twarde i miękkie. Znamy już zadania, na które będzie można głosować w IX edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Spośród ok. 140 przedstawionych projektów do głosowania zostało dopuszczonych 21 propozycji miejskich oraz 75 osiedlowych. Największy wybór lokalnych pomysłów będą mieć mieszkańcy os. Generałów (siedem projektów) oraz Podgrodzia i Śródmieścia (po sześć). Na każdym osiedlu jest co najmniej jedna propozycja. LISTĘ ZNAJDZIESZ >>TUTAJ<<

Jedną z ciekawszych propozycji jest całoroczny podświetlany napis "Olsztyn" będący atrakcyjnym obiektem dla turystów oraz mieszkańców miasta. Konstrukcja miałaby zostać umieszczona na terenie Parku Centralnego lub u podnóża Zamku w Olsztynie.

- Na wzór innych dużych miast np.; Wrocław, Warszawa Gdańsk lub Amsterdam zgłaszamy projekt napisu Olsztyn. Mniejsza konstrukcja ustawiana przy okazji Bożego Narodzenia przed Olszyńskim Ratuszem cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Mieszkańcy i przyjezdni chętnie robią sobie pamiątkowe zdjęcie z napisem Olsztyn.W XXI wieku ludzie bardzo chętnie dzielą się zdjęciami. Aktywność widać głownie w mediach społecznościowych a to one w dzisiejszych czasach są głównym źródłem interakcji. Chcemy zapewnić mieszkańcom i turystom możliwość zrobienia pamiątkowego zdjęcia przez cały rok z napisem Olsztyn i charakterystycznym miejscem w tle. Olsztyn zasługuję na nowoczesną formę promocji. Ustawienie napisu w jednym z proponowanych miejsc podniesie atrakcyjność, będzie częściej odwiedzane. Mieszkańcy zyskają wyjątkową konstrukcję i nowy teren do rekreacji - tłumaczą autorzy projektu.

Raport z anteny 10.09.2021

Pomysły są bardzo różne. - Nie zabrakło oryginalnych pomysłów na wszelkiego rodzaju aktywności, ale także zadań inwestycyjnych, niezbędnych według ich inicjatorów - podkreśla przewodniczący Zespołu Koordynującego OBO, Robert Szewczyk.

Teraz pomysłodawcy mają czas na promocję przygotowanych przez siebie zadań. A już wkrótce nadejdzie czas decyzji.

- Głosowanie zacznie się 20 września - informuje dyrektor Biura Prezydenta Miasta i Dialogu Obywatelskiego, Aneta Szpaderska. - To bardzo prosta procedura. Głosujemy na trzy projekty miejskie oraz trzy osiedlowe. Wskazujemy te, które są w naszej ocenie najistotniejsze. Zachęcamy do internetowego głosowania poprzez stronę Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

Zwycięskie projekty IX edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego poznamy 25 października. Ich realizacja odbywać się będzie w następnym roku.

W IX edycji OBO do podziału jest ponad 6,5 mln złotych. Na projekty miejskie zarezerwowane są dwa mln złotych, natomiast na osiedlowe - ponad 4,5 mln.

Źródło: UM Olsztyn, OBO

Źródło: Całoroczny podświetlany napis "Olsztyn". To jedna z propozycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego
Nasi Partnerzy polecają