Rower i bieganie w Jezioranach - Duathlon dla dzieci i młodzieży Jeziorany 2022

i

Autor: Qźnia Jeziorany Rower i bieganie w Jezioranach

sport

Duathlon dla dzieci i młodzieży ponownie w Jezioranach. Najmłodsi będą biegać i jeździć na rowerach

2024-05-10 16:55

Po raz trzeci w Jezioranach odbędzie się Duathlon dla dzieci i młodzieży. Rywalizacja obejmie biegi oraz jazdę na rowerach krosowych po malowniczym Parku Fosa. Kilka grup wiekowych zmierzy się z najróżniejszymi dystansami.

Duathlon dla dzieci i młodzieży w Jezioranach stał się już tradycją. Wydarzenie w ubiegłych latach cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem wśród całych rodzin - kiedy dzieci próbują swoich sił w rywalizacjach sportowych, opiekunowie mogą odpocząć na świeżym powietrzu mając swoje pociechy na oku. Trzecia odsłona tego niesamowitego wydarzenia odbędzie się w niedzielę 12 maja, klasycznie w Parku Fosa. Najmłodsi będą rywalizować w kilku kategoriach wiekowych, które obejmują zróżnicowane dystanse: 7-8 lat - bieg 200 m/ rower 400 m/ bieg 100 m, 9-10 lat - bieg 300 m/ rower 500 m/ bieg 300 m, 11-12 lat - bieg 500 m/ rower 1 km/ bieg 500 m oraz 13-14 lat - bieg 1 km/ rower 2 km/ bieg 500 m. Planowo wydarzenie potrwa od godziny 11:00 do 14:30.

- To jest wydarzenie dedykowane wyłącznie dla dzieci i młodzieży. Często jest tak, że biegi dla najmłodszych są przypięte do biegów dla dorosłych. Mało jest takich komercyjnych imprez skierowanych tylko do dzieci. My z Tomkiem Domżalskim pomyśleliśmy, że stworzymy taką imprezę i bardzo się cieszymy, że to już trzecia edycja. W tamtym roku na listach startowych mieliśmy 55 zawodników. Mamy nadzieję, że w tym roku osiągniemy nasz limit 60 uczestników - mówi Dorota Jachimowicz, współorganizatorka Duathlonu dla dzieci i młodzieży w Jezioranach.

Posłuchaj: Oskar Biedrzyński rozmawia z Dorotą Jachimowicz o trzeciej edycji Duathlonu dla dzieci i młodzieży

Egzamin ósmoklasisty z języka angielskiego. Sprawdź w quizie, czy zdasz ten sprawdzian wiedzy

Pytanie 1 z 16
Dzwonisz do kolegi mieszkającego w Londynie. Chcesz dowiedzieć się, jaka jest tam pogoda. Jak o to zapytasz?
Źródło: Duathlon dla dzieci i młodzieży ponownie w Jezioranach. Najmłodsi będą biegać i jeździć na rowerach