Dziewczyna z Mazur w preselekcjach do Eurowizji 2022! Kim jest Karolina Lizer? [ZDJĘCIA]

2022-02-01 10:31

Eurowizja 2022 zbliża się wielkimi krokami. W gronie dziesięciu artystów, którzy wezmą udział w polskich preselekcjach do Eurowizji 2022, znalazła się m.in. Karolina Lizer z utworem „Czysta woda”. Kim jest dziewczyna z Mazur? O szczegółach przeczytasz w artykule poniżej.

Urodziła się i mieszka w Warszawie, ale sercem jest na Mazurach. We wsi Stręgielek, gdzie kilkanaście lat temu osiedlili się jej rodzice, spędziła dzieciństwo. Tutaj też spędza każdą wolną chwilę. Kocha mazurską wieś, co wyraźnie słychać w jej twórczości. Karolina Lizer jest wokalistką, pianistką i klawesynistką, laureatką Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla Uczniów Szkół Artystycznych 2021. Rozwijała muzyczne skrzydła w Szkole Piosenki Elżbiety Zapendowskiej i Andrzeja Głowackiego oraz Autorskiej Szkole Musicalowej przy Teatrze Roma. Pisze i komponuje własne piosenki. Zdobyła wiele prestiżowych nagród i wyróżnień. Wykonaniem piosenki „Kiedy znów zakwitną białe bzy” wyśpiewała pierwsze wyróżnienie w 7. odcinku programu "Szansa na sukces. Opole 2020". Z utworem „Aksamitnie” wystąpiła podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 2020 roku.

Ewa Farna z nową płytą w Radiu ESKA

Karolina Lizer z utworem "Czysta woda" w polskich preselekcjach do Eurowizji 2022

Teraz ma szansę wystąpić na Eurowizji 2022. Karolina Lizer z utworem „Czysta woda” (przygotowanym we współpracy z Bum BumOrkestar) znalazła się w gronie 10 artystów biorących udział w polskich preselekcjach do Eurowizji 2022.

– Niezmiernie cieszę się, że biorę udział w preselekcjach do Eurowizji i mogę z godnością reprezentować nas na tej ogólnopolskiej scenie, a jeśli się to uda, z Waszą pomocą, także na międzynarodowej. Na co dzień odczuwam wsparcie naszej lokalnej społeczności, a szczególnie mojej wsi Stręgielek i będę bardzo wdzięczna, jeśli do moich sąsiadów dołączą także mieszkańcy powiatu węgorzewskiego, jak i całych Mazur. Dziękuję za wszystkie słowa otuchy, które do mnie spływają oraz wszelką działalność w mediach społecznościowych, którą widzę i bardzo doceniam. Bardzo proszę Was o pomoc w tym krótkim czasie (koncert preselekcyjny odbędzie się już 19 lutego), aby moja piosenka dotarła do jak największej liczby osób. Jeśli Wasi bliscy lub znajomi nie znają jeszcze mojej piosenki „Czysta woda” – bardzo proszę o udostępnianie. Serdecznie pozdrawiam i liczę na Wasze głosy podczas wyboru piosenki na Eurowizję. Pozdrawiam wszystkich serdecznie! – mówi cytowana przez Urząd Miejski w Węgorzewie Karolina Lizer.

Koncert Finałowy Krajowych Eliminacji do Konkursu Piosenki Eurowizji – Turyn 2022 odbędzie się 19 lutego. Krajowy reprezentant będzie wyłoniony dzięki sumie głosów jurorskich oraz głosów publiczności.

Źródło: Informacja prasowa UM w Węgorzewie

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Dziewczyna z Mazur w preselekcjach do Eurowizji 2022! Kim jest Karolina Lizer? [ZDJĘCIA]