sport

Eska Summer City Olsztyn! Odwiedziliśmy „Kilometry pomocy Michelin” [ZDJĘCIA]

2023-09-13 10:04

Wakacyjna akcja Eska Summer City 2023 dobiegła końca. Przez całe lato nasza pomarańczowa ekipa odwiedzała miejsca, w których spędzaliście wolny czas. Na zakończenie wakacji odwiedziliśmy Plażę Miejską, gdzie miała miejsce impreza charytatywno-sportowa „Kilometry Pomocy Michelin”. Jak wyglądało nasze spotkanie z Wami? Zobaczcie kolejną wakacyjną fotorelacje!

Po raz kolejny w Olsztynie wystartowała charytatywna akcja „Kilometry Pomocy Michelin”. Biegacze, chodziarze i rowerzyści pokonywali kilometry, by zaopatrzyć Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie w nowoczesny mobilny ultrasonograf.

- Pogoda nam fantastycznie dopisała, frekwencja niesamowita - ponad 1000 osób, które wzięły udział w czterech aktywnościach sportowych. Wielka duma, wielka satysfakcja i ogromna radość, że ten sprzęt, który jest tak potrzebny szpitalowi, tak bardzo przyczyni się do pomocy i do ratowania życia najmłodszych pacjentów szpitala - mówi rzecznik Michelin Polska, Piotr Staszałek.

WYNIKI

W pierwszej kolejności wystartowało 147 rowerzystów, którzy przemierzyli dystans 2847 kilometrów. Jako drudzy wystartowali chodziarze (82 osoby), którzy nabili dodatkowe 246 kilometrów. W konkurencji biegowej dla dorosłych wzięły udział 422 osoby, które pokonały łącznie 3518 kilometrów. Na zakończenie odbyły się biegi dla dzieci i młodzieży. Najmłodsi nie zawiedli, a na starcie pojawiło się 221 osób, które dołożyły cegiełkę w postaci 221 kilometrów. Warto wspomnieć, że duży wkład mieli również pracownicy Michelin, którzy dołączyli do akcji dużo wcześniej i nabijali kilometry w drodze do pracy. Tym samym do olsztyńskiego Szpitala Dziecięcego trafiło ponad 150 tys. złotych.

Jak dobrze znasz polskie hity ostatniej dekady? Sprawdź, czy pamiętasz refreny tych utworów!

Pytanie 1 z 10
U Sanah „Szampan wylewa się, toast mogę wznieść…
Kilometry Pomocy Michelin 2023
Źródło: Eska Summer City Olsztyn! Odwiedziliśmy „Kilometry pomocy Michelin” [ZDJĘCIA]