ImprEskowa piguła. Co będzie działo się w Olsztynie w najbliższych dniach? [LISTA]

i

Autor: Unsplash Co będzie działo się w Olsztynie w najbliższych dniach? Lista wydarzeń

rozrywka

ImprEskowa piguła. Co będzie działo się w Olsztynie i okolicy w najbliższych dniach? [LISTA]

2023-10-11 10:40

Macie ochotę wyjść na miasto, ale brakuje wam pomysłu, co moglibyście robić? W Olsztynie i okolicy dzieje się więcej, niż mogliście się tego spodziewać! Zebraliśmy dla was wszystkie najciekawsze propozycje na najbliższy tydzień. Klubowe, koncertowe, sportowe i wiele, wiele więcej. Szczegóły poniżej.

Klubowo:

Mięta – W piątek (13 października) startuje impreza pod hasłem „W rytmie Mięty”. Niezapomnianą noc, pełną rytmów RnB zapewni DJ Exo. W sobotę (14 października) natomiast odbędzie się „Fabryka brzmień”, podczas której za sterami zasiądą DJ Freek i DJ Bolo, zapewniając masę niesamowitych housowych rytmów.

Dobra Nocka – W sobotę (14 października) odbędzie się impreza „90’s – 2000’s Disco Bang”, podczas której usłyszycie najlepsze stare hity muzyczne. Dodatkowo pojawi się oldschoolowe stanowisko komputerowe, przy którym będziecie mogli cofnąć się czasie i zagrać w takie gry jak: The Sims, GTA 2 czy Quake III Arena.

Nowe premiery kinowe (od 13 października):

Chłopi (dramat, historyczny) - Na tle zmieniających się pór roku i sezonowych prac polowych rozgrywają się losy rodziny Borynów i pięknej, tajemniczej Jagny. To właśnie kobiety, w szczególności tragiczna postać Jagny, znajdą się w sercu fabuły. Unikalny mikroświat wiejskiej wspólnoty stanie się pretekstem do opowiedzenia uniwersalnej i niesamowicie aktualnej historii. Historii o tragicznej miłości i życiu w małej społeczności, gdzie reguły i brutalne zasady gry wyznaczają każdemu określone miejsce w grupie, a wyjście poza ciasne ramy grozi upokorzeniem i odrzuceniem. „Chłopi” zostali zrealizowani w technice animacji malarskiej, która podbiła serca fanów na całym świecie przy poprzedniej produkcji studia – filmie „Twój Vincent”.

Psi Patrol: Wielki film (animacja) - Kiedy w Mieście Przygód ląduje magiczny meteor, szczeniaki z Psiego Patrolu zyskują supermoce, które przekształcają je w Kosmopieski! Dla Skye, jej nowe moce są spełnieniem marzeń. Sprawy przybierają gorszy obrót, gdy wróg piesków Humdinger ucieka z więzienia i łączy siły z Victorią, która jest naukowcem. Oboje planują ukraść niezwykłe moce. Gdy los Miasta Przygód wisi na włosku, Kosmopieski muszą powstrzymać złoczyńców, zanim będzie za późno. Skye przekona się w końcu, że nawet najmniejszy szczeniak może zrobić największą różnicę.

Sportowo:

W sobotę (14 października) w Biskupcu odbędą się kolejne pierwszoligowe rozgrywki w piłce ręcznej. Tym razem na boisku zmierzą się Warmia Energa Olsztyn i AZS Bydgoszcz. Start o godzinie 17:00.

W niedzielę (15 października) odbędzie się przedsezonowe przedstawienie nowego składu siatkarzy z drużyny AZS Olsztyn. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 14:00 w Galerii Warmińskiej.

Morsy z klubu „Kąpiący się zimą” spotykają się jak zawsze w niedzielę nad jeziorem Ukiel, by oddać się orzeźwiającej kąpieli. Każdy chętny do dołączenia jest mile widziany. Start o godzinie 11:00 (wejście do wody o godzinie 12:00).

Zapowiedzi:

W piątek (20 października) w Space Parku odbędzie się ciekawa impreza, jakiej w Olsztynie jeszcze nie było. Mowa o studenckich disco wrotkach w klimacie barbie. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18:00 i potrwa do 20:00. Trwają zapisy, a ilość miejsc jest ograniczona.

Quiz o polskich przysłowiach kulinarnych. Sprawdź, jak dobrze je znasz!

Pytanie 1 z 10
Jaki kto do jedzenia, taki...
Źródło: ImprEskowa piguła. Co będzie działo się w Olsztynie i okolicy w najbliższych dniach? [LISTA]