Jedwabno. Nie miał aktualnego przeglądu technicznego. Zapłaci olbrzymi mandat

i

Autor: Unsplash - Vladimir Proskurovskiy Jedwabno. Nie miał aktualnego przeglądu technicznego. Zapłaci olbrzymi mandat

Jedwabno. Nie miał aktualnego przeglądu technicznego. Zapłaci olbrzymi mandat

2022-01-28 10:27

Od stycznia 2022 roku obowiązuje nowy taryfikator mandatów. Stawki diametralnie wzrosły! Również za brak aktualnego przeglądu technicznego. Przekonał się o tym pewien 66-letni mieszkaniec Gdyni, którego policjanci zatrzymali do kontroli drogowej w miejscowości Jedwabno.

Zdarzenie miało miejsce w czwartek (27 stycznia) około godziny pierwszej w nocy. Szczycieńska policja zatrzymała w Jedwabnie do kontroli drogowej kierowcę samochodu marki mercedes. Za kierownicą siedział 66-letni mieszkaniec Gdyni. W trakcie weryfikacji danych mężczyzny oraz pojazdu ustalili, że auto nie posiada aktualnego przeglądu technicznego.

Zgodnie z obowiązującym od 1 stycznia 2022 roku taryfikatorem, szczycieńscy policjanci za brak aktualnego przeglądu technicznego pojazdu nałożyli na 66-latka mandat karny w wysokości 1500 złotych.

— Pamiętajmy, aby zapoznać się z nowymi przepisami. Polskie prawo nakłada na kierowcę obowiązek wykonania okresowego przeglądu technicznego auta. W przypadku kontroli drogowej obecnie policjant może wystawić mandat w wysokości nawet do 3 tysięcy złotych. Przypominamy również, że ostateczna wysokość mandatu zależy również od stanu technicznego pojazdu oraz czasu, jaki upłynął od terminu ważności poprzedniego przeglądu. Gdy jednak termin upłynął bardzo dawno, a funkcjonariusz wykryje rażące usterki zagrażające bezpieczeństwu ruchu drogowego, może zabronić kierowcy kontynuowania dalszej jazdy i nakazać odholowanie samochodu — przypomina policja.

Elbląg. Uciekł ze sklepu z kartonem orzeszków. Szuka go policja

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Jedwabno. Nie miał aktualnego przeglądu technicznego. Zapłaci olbrzymi mandat