KAS rozbiła grupę organizującą nielegalny hazard. Działała w prawie 10 tys. punktach [FOTO]

2021-11-16 8:27

Warmińsko-mazurska Krajowa Administracja Skarbowa zatrzymała 7 osób z kierownictwa grupy organizującej nielegalny hazard. Grupa działała w ponad 9700 punktach. W zatrzymaniach brało udział 60 funkcjonariuszy KAS. Szczegóły w artykule.

Do zatrzymania siedmiu osób podejrzanych o udział w grupie organizującej nielegalne gry hazardowe doszło w poniedziałek (15 listopada) na terenie Olsztyna, Ostródy, Wrocławia i Warszawy. Zatrzymań dokonano w ramach śledztwa nadzorowanego przez Prokuraturę Regionalną w Gdańsku.

— Grupa prowadziła i urządzała nielegalne gry nawet w ponad 9700 lokalizacjach na terenie całej Polski. Dysponowała ponad 30 tys. automatów do gier hazardowych. Grupa mogła też wprowadzić do legalnego obiegu kilkaset milionów złotych pochodzących z przestępczej działalności — informuje Renata Kostowska, rzecznik prasowy IAS w Olsztynie.

— Przygotowane zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, prania brudnych pieniędzy, urządzania i prowadzenia nielegalnych gier hazardowych opisano na 2,5 tysiącu stron dla każdej z podejrzanych osób — dodaje.

Przeszukano miejsca zamieszkania podejrzanych, gdzie zabezpieczono 5 samochodów, 4 motocykle, łódź o wartości 1 mln 20 tys. zł oraz biżuterię, zegarki i monety. Zabezpieczono również dokumenty, elektroniczne nośniki danych i telefony. Sprawa ma charakter rozwojowy.

IV Olsztyński Bieg Niepodległości – 11 listopada 2021
Źródło: KAS rozbiła grupę organizującą nielegalny hazard. Działała także w Olsztynie [FOTO]