Kilkadziesiąt par z Warmii i Mazur ma szansę na wsparcie procedury in vitro

i

Autor: pixabay.com Kilkadziesiąt par z Warmii i Mazur ma szansę na wsparcie procedury in vitro

Kilkadziesiąt par z Warmii i Mazur ma szansę na wsparcie procedury in vitro [AUDIO]

2021-05-19 15:02

42 pary w regionie będą mogły skorzystać z dofinansowania in vitro. Ruszył pilotażowy projekt, w którym samorząd przeznaczył 210 tysięcy złotych na wsparcie dla par zmagających się z niepłodnością. Chętni zgłosili się natychmiast po ogłoszeniu naboru. Powstała też lista rezerwowa.

ESKA XD #022 - LODY EKIPY, Promyk nadziei, odchudzanie po lockdownie, rekordowe mandaty

Samorząd woj. warmińsko-mazurskiego będzie współfinansował w regionie program in vitro. W tegorocznym budżecie radni sejmiku zagwarantowali na ten cel 210 tys. zł. Lista par chcących wziąć udział w programie zapełniła się w mgnieniu oka.

11 maja ruszył nabór na wsparcie par z województwa warmińsko-mazurskiego i w ciągu dwóch dni udało się uzbierać listę większą niż zakładanych 42 par, powstała też lista rezerwowa, więc to dokładnie okazuje, że to dobry kierunek. Będziemy na pewno zastanawiali się, w jaki sposób w kolejnych latach wspierać program w szerszym zakresie - mówi wicemarszałek województwa Marcin Kuchciński. - oczywiście ogłosiliśmy też konkurs na operatora, w tym roku wygrała firma Invicta z Gdańska.

Sonda
Czy niedziele handlowe powinny wrócić?

Pary otrzymają dofinansowanie do procedury in vitro w wysokości 5 tys. zł, albo do 2,5 tys. zł do procedury adopcji zarodka. Pary, którym udało się zgłosić, czeka teraz kwalifikacja medyczna.

Program samorządu województwa dla par mających problem z płodnością jest odpowiedzią na brak programu rządowego.

Według analiz w województwie warmińsko-mazurskim ponad 55 tys. par boryka się z problemem niepłodności. Więcej w rozmowie Anity Zalewskiej z wicemarszałkiem województwa Marcinem Kuchcińskim.

Posłuchaj: o regionalnym programie wsparcia in vitro z wiecemarszałkiem woj. warm.-maz. Marcinem Kuchcińskim rozmawia Anita Zalewska

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy

Źródło: Kilkadziesiąt par z Warmii i Mazur ma szansę na wsparcie procedury in vitro [AUDIO]