Kino, teatr czy filharmonia? W Olsztynie zapowiada się bardzo kulturalny weekend [AUDIO]

2021-05-21 14:32

Jeszcze bez popcornu, ale już przed wielkim ekranem. Do kin mogą powrócić widzowie. Na gości czeka też już olsztyńskie planetarium i filharmonia. Biblioteki, galerie sztuki, muzea - te instytucje można od niedawna znów odwiedzać w Olsztynie, a do powrotu szykuje się też Olsztyński Teatr Lalek.

Szybcy i Wściekli 9. Samochód z silnikiem rakietowym | ESKA XD - Prosto z salonu #23

Po wielu miesiącach przerwy, znów możemy obejrzeć filmową premierę na dużym ekranie. W Olsztynie kino już się otworzyło, a seanse odbywają się według ściśle określonych zasad. Kinowy weekend w Olsztynie zapowiada się intensywnie, bo z tego co wiemy, olsztynianie stęsknili się za magią wielkiego ekranu.

Bardo wiele pytań płynęło ze strony takich typowych kinomanow, kiedy w końcu będą mogli z tej kanapy domowej przesiąść się na kinowy fotel i obejrzeć film. Tu chodzi o cały klimat kinowy, ten dźwięk, ogromny ekran, wreszcie sama możliwość wyjścia z domu. Jesteśmy gotowi, jesteśmy otwarci, zapraszamy – mówi Mirabela Mądrzak z olsztyńskiego kina Helios. Widzowie mogą się już wybrać na film, ale w kinowej sali tylko połowa miejsc może być zajęta. Obowiązują maseczki, dystans i dezynfekcja, nie ma więc mowy o typowych przekąskach „do filmu”.

Posłuchaj: o powrocie do seansów z Miarbelą Mądrzak z olsztyńskiego kina Helios rozmawia Anita Zalewska

Po pandemicznych obostrzeniach, ponownie można odwiedzić Planetarium. - W związku z koniecznością zachowania reżimu sanitarnego, zwracamy się z prośbą o zastosowanie się do zasad, które wdrożyliśmy, aby można było bezpiecznie korzystać z przygotowanych atrakcji - mówi dyrektor OPiOA, Jacek Szubiakowski.

Do wieży ciśnień przy ul. Żołnierskiej zaplanowano sześć różnych terminów zwiedzania dziennie. Natomiast na taras widokowy jednocześnie będzie mogło wejść pięć osób i przebywać tam do pół godziny. W planetarium przy al. Piłsudskiego udostępniona będzie połowa miejsc w sali projekcyjnej.

Sonda
Obawiasz się o swoje zdrowie i sytuację epidemiologiczną w Polsce?

Ostatni weekend maja (29-30) to czas, gdy ponownie na scenie - i to na żywo - zaprezentują się aktorzy Olsztyńskiego Teatru Lalek. Na dużej scenie premiera spektaklu "Miłość", który powstał na podstawie książki Astrid Desbordes oraz Pauline Martin. Dodatkowo na scenę powrócą "Mamu-Ty" oraz "Trzy świnki".

- Ze względu na to, że pandemia uniemożliwiła nam wystawianie spektakli podjęliśmy decyzję o przedłużeniu pracy Olsztyńskiego Teatru Lalek do 11 lipca - mówi dyrektor instytucji, Andrzej Bartnikowski.

Przed przerwą wystawione zostaną także "Fru-Fru", "Przygody Sindbada Żeglarza" oraz Kabaret Lalecznych Halabardników. Dla starszych widzów przygotowywany jest monodram "Lot".

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy

Źródło: Kino, teatr czy filharmonia? W Olsztynie zapowiada się bardzo kulturalny weekend [AUDIO]