Mazurska Pętla Rowerowa nabiera kształtów! Zobacz postępy prac w okolicach Pisza [ZDJĘCIA]

2021-04-20 10:48 agada

Mazurska Pętla Rowerowa nabiera coraz bardziej realnych kształtów! Efekty prac można zobaczyć m.in. w gminie Pisz. W okolicach Imionka, Jeglina, Zdor, Kwiku na naszych oczach rozrastają się wydzielone ścieżki rowerowe. Więcej na ten temat czytaj w artykule poniżej.

Dobre informacje z gminy Pisz. Mazurska Pętla Rowerowa już nie tylko na papierze, ale i w praktyce. Szlak miłośników jazdy na dwóch kółkach nabiera coraz bardziej realnych kształtów. Efekty prac widać szczególnie w okolicach Imionka, Jeglina, Zdor, Kwiku, gdzie rozrastają się wydzielone ścieżki rowerowe. W jeszcze innych miejscach, jak np. we wcześniejszej wspomnianym Kwiku, Wiartlu oraz na odcinkach Maldanin-Imionek, Wąglik – Jabłoń i Wiartel Mały-Wiartel trwają roboty związane z przebudową dróg szutrowych.

- Trasy są profilowane i równane. Zakres prac przewiduje remont dróg o szerokości jezdni 4,5 m oraz poboczy, także tzw. korytowanie nawierzchni. Zabieg polega na przygotowaniu podłoża do ułożenia grubego materiału utwardzającego. W efekcie powstanie nowa nawierzchnia szutrowa na podbudowie stabilizowanej cementem - informuje Urząd Miejski w Piszu. Termin zakończenia przedsięwzięcia to 30 listopada 2021 roku. Jego koszt wynosi ponad 2 mln zł. Pieniądze pochodzą ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020. 

Z kolei budowa wydzielonych ścieżek rowerowych w pasie dróg gminnych powinna zakończyć się najpóźniej w październiku. Wartość inwestycji to 10,7 mln zł, z czego dofinansowanie unijne wynosi ponad 9 mln zł.

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z Twojego miasta i okolicy

Raport z anteny 19.04, godz.10

Inną dobrą wiadomością dotyczącą tego unikatowego produktu turystycznego są podpisane przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie umowy dotyczące budowy wydzielonych ścieżek rowerowych przy drodze krajowej nr 63 (w Maldaninie oraz Jeglinie). Więcej na ten temat przeczytacie w artykule: Mazurska Pętla Rowerowa coraz bliżej. GDDKiA podpisała umowy

Mazurska Pętla Rowerowa - unikat na skalę europejską

Mazurska Pętla Rowerowa to 300 kilometrowa malownicza trasa rowerowa wokół Wielkich Jezior Mazurskich. Ma być unikatem na skalę europejską, łączącym atrakcje szlaku wodnego i rowerowego. Trasa na północy będzie łączyć się z największym szlakiem rowerowym Polski wschodniej - Green Velo. Malownicze jeziora, dziewicze lasy, urokliwe miasteczka, regionalna kuchnia oraz ciekawe wydarzenia to wszystko będzie czekać miłośników dwóch kółek na szlaku. Na trasie Pętli powstanie 10 wież widokowych, z których będzie można podziwiać mazurskie krajobrazy oraz 18 miejsc obsługi rowerzystów. Wiaty wypoczynkowo-rekreacyjne wraz z serwisem, sanitariaty czy stojaki na rowery zapewnią pełen komfort rekreacji. Realizacja projektu potrwa do 2023 roku, ale już dziś można korzystać z wielu odcinków trasy.

Za co mandat na rowerze? Czy na pewno znasz przepisy? QUIZ

Pytanie 1 z 15
Czy kask na rowerze jest obowiązkowy?
Źródło: Mazurska Pętla Rowerowa nabiera kształtów! Zobacz postępy prac w okolicach Pisza [ZDJĘCIA]
Nasi Partnerzy polecają