Nowi czworonożni celnicy w Olsztynie [ZDJĘCIA]

2022-02-09 17:45

W szeregi olsztyńskiej KAS wstąpili „nowi funkcjonariusze”. To dwa psy, które przeszły odpowiednie szkolenie. Wraz ze swoimi przewodniczkami Elwirą i Martą będą pomagać w ujawnianiu wyrobów tytoniowych, środków odurzających i waluty.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 04.02.2022r.

Nowe przewodniczki i ich podopieczni

Do olsztyńskich celników dołączyli „nowi funkcjonariusze”. To labrador o imieniu CENT oraz suczka AIRA rasy owczarek niemiecki.

14 tygodniową suczkę rasy owczarek niemiecki zakupiono 20 grudnia 2021 r. AIRA trafiła pod opiekę Marty Smolińskiej. Nowy zespół kynologiczny (przewodnik i pies) będzie pełnił służbę w Pierwszym Dziale Realizacji w Olsztynie. Po odbyciu szkolenia specjalizować się będzie w wykrywaniu środków odurzających i waluty. Pierwszy etap szkolenia ma już za sobą st.apl. Elwira Pastuła z Oddziału Celnego w Bezledach. W dniach 20-21 stycznia br. wraz ze swoim podopiecznym CENTEM uczestniczyła w instruktażu z zakresu postępowania z psem, który odbył się w Ośrodku Szkoleniowym w Kamionie.Zadaniem CENTA będzie wykrywanie wyrobów tytoniowych - mówi Marta Rosiak z Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie. 

Quiz. My podajemy artystę, Ty podajesz gatunek muzyczny! Tylko dla ekspertów

Pytanie 1 z 10
Bob Marley to ikona muzyki:

Obecnie na Warmii i Mazurach mamy 15 pracujących czworonożnych celników.

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy

Źródło: Nowi czworonożni celnicy w Olsztynie [ZDJĘCIA]