Nowy punkt zbiórki darów w centrum Olsztyna [ZDJĘCIA]

2022-03-16 21:03

Od początku wojny za naszą wschodnią granicą, olsztynianie nie szczędzą sił i środków, by nieść pomoc sąsiadom z Ukrainy. Niemal natychmiast zbiórkę uruchomił olsztyński Bank Żywności. Kolejny punkt, gdzie można przynosić najbardziej potrzebne rzeczy, ruszył w centrum miasta.

"Kąpiący się zimą" Olsztyn – Pomagamy Ukrainie

Namiot przy Urzędzie Wojewódzkim

W centrum, przy budynku Urzędu Wojewódzkiego od strony al. Piłsudskiego pojawił się pomarańczowy namiot. Jest to kolejny punkt zbiorki darów dla obywateli Ukrainy.

Odpowiadając na rosnące zapotrzebowanie wsparcia uchodźców wojennych z Ukrainy, Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki, przy współpracy z Kuratorium Oświaty, Państwową Strażą Rybacką i Związkiem Harcerstwa Rzeczypospolitej, uruchomił punkt zbiórki darów – informuje Krzysztof Guzek, Rzecznik Prasowy Wojewody Warmińsko-Mazurskiego. - Punkt mieści się przed budynkiem Urzędu od strony Alei Piłsudskiego w Olsztynie (pomarańczowy namiot). Czynny jest od poniedziałku do soboty w godzinach 8-18. Zbieramy: środki higieniczne i kosmetyczne, chemię gospodarczą oraz żywność z dłuższą datą ważności – dodaje rzecznik wojewody.

QUIZ: Co oznaczają te symbole na metkach ubrań?

Pytanie 1 z 12
Jeżeli na metce znajduje się taki symbol, oznacza, że ubranie należy prać:
QUIZ - co oznaczają te symbole na metkach ubrań?

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim funkcjonuje specjalna infolinia informacyjna dla uchodźców z Ukrainy 987 . Jeżeli potrzebujesz tymczasowego zakwaterowania, nie wiesz gdzie się zgłosić lub masz jakieś inne pytania - zadzwoń.

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy

Źródło: Nowy punkt zbiórki darów w centrum Olsztyna [ZDJĘCIA]